Dziesiąta kolejka Liqui Moly Bundesligi w Sportklubie i nSport+

W czwartek rozpocznie się dziesiąta kolejka Liqui Moly Bundesligi. Transmisje z meczów niemieckiej ligi piłki ręcznej przeprowadzą Sportklub i nSport+. Pierwszego dnia meczowego tej serii spotkań kibice obejrzą starcie Rhein-Neckar Löwen z HSG Wetzlar. Lwy ze względu na gorszy bilans […]

W czwartek rozpocznie się dziesiąta kolejka Liqui Moly Bundesligi. Transmisje z meczów niemieckiej ligi piłki ręcznej przeprowadzą Sportklub i nSport+.

Pierwszego dnia meczowego tej serii spotkań kibice obejrzą starcie Rhein-Neckar Löwen z HSG Wetzlar. Lwy ze względu na gorszy bilans bramkowy plasują się w tabeli na pozycji wicelidera, za THW Kiel, z kolei zespół z Wetzlar, jeden z pięciu, które rozegrały wszystkie zaplanowane do tej pory spotkania, jest szósty ze stratą czterech punktów do swoich najbliższych rywali. Zaledwie oczko więcej od HSG ma zespół TVB Stuttgart, który równolegle podejmować będzie HSG Nordhorn-Lingen, piętnasty zespół w tabeli. Na sobotę zaplanowane są spotkania Eulen Ludwigshafen z TSV GWD Minden oraz TBV Lemgo Lippe z HC Erlangen.

Kolejne transmisje zaplanowane są na niedzielę. Dzień rozpocznie mecz HBW Balingen-Weilstetten z SG Felnsburg-Handewitt. W następnym spotkaniu zobaczymy starcie dwóch Polaków – Macieja Gębali z SC DHfK Lipsk i Piotra Chrapowskiego z SC Magdeburg. W niedzielę na parkiet wybiegną też Maciej Majdziński, którego Bergischer HC zagra na wyjeździe z MT Melsungen, a także Dennis Szczęsny, który w barwach TuSEM Essen na własnym parkiecie podejmować będzie TSV Hannover-Burgdorf. Kolejkę uzupełnią mecze FRISCH AUF! Göppingen z THW Kiel oraz HSC 2000 Coburg z Füchse Berlin.

CZWARTEK – 26 LISTOPADA 2020

19:00 LIQUI MOLY Handball Bundesliga – 10. kolejka: RHEIN-NECKAN LOEWEN – HSG WETZLAR

Komentarz: Tomasz Górski

NIEDZIELA – 29 LISTOPADA 2020

13:30 LIQUI MOLY Handball Bundesliga – 10. kolejka: HBW BALINGEN-WEILSTETTEN – SG FLENSBURG-HANDEWITT 

Komentarz: Kamil Gapiński

14:45 LIQUI MOLY Handball Bundesliga – 10. kolejka: SC DHFK LIPSK – SC MAGDEBURG 
*(o 15:10  w Sportklub HD)

Komentarz w Sportklubie: Artur Kwiatkowski

About Wojciech Nowakowski