E-Prix Arabii Saudyjskiej na antenie Eurosportu 1

Pora rozpocząć nowy sezon Formuły E! Pierwszym miejscem na mapie kierowców elektrycznych samochodów jest Arabia Saudyjska. To właśnie tam zainaugurujemy sezon 2019/2020.  Elektryczne bolidy powracają. Już w ten weekend rozpoczyna się kolejna edycja zmagań w Formule E. Na początek, podobnie […]

Pora rozpocząć nowy sezon Formuły E! Pierwszym miejscem na mapie kierowców elektrycznych samochodów jest Arabia Saudyjska. To właśnie tam zainaugurujemy sezon 2019/2020. 

Elektryczne bolidy powracają. Już w ten weekend rozpoczyna się kolejna edycja zmagań w Formule E. Na początek, podobnie jak w roku ubiegłym, kierowcy udadzą się do Arabii Saudyjskiej. Na Riyadh Street Circuit, który znajduje się nieopodal stolicy kraju odbędą się dwa wyścigi. Druga runda sezonu będzie miała miejsce w Chile, a kierowcy poczekają na nią aż do 18. stycznia.

W nadchodzącym sezonie zobaczymy rekordową liczbę kierowców. Do rywalizacji przystąpi 24. zawodników reprezentujących 12. ekip. W stawce pojawią się dwa zespoły debiutujące. Będą to Mercedes-Benz EQ i Porsche. W wyścigach będą uczestniczyli dobrze już znani zawodnicy. Nie zabraknie triumfatora poprzedniego cyklu – Jeana-Erica Vergne. Zobaczymy również m.in. takie nazwiska jak Felipe Massa, Stoffel Vandoorne, Sebastien Buemi, czy też Lucas di Grassi.

Nowy sezon Formuły E będziemy mogli śledzić na antenach Eurosportu. Amerykański nadawca przeprowadza relacje z kwalifikacji i wyścigów. Emocji nie powinno zabraknąć.

PIĄTEK – 22 LISTOPADA 2019

08:55 Formuła E – Driyah ePrix, Arabia Saudyjska: SESJA KWALIFIKACYJNA 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

13:00 Formuła E – Driyah ePrix, Arabia Saudyjska: WYŚCIG 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

SOBOTA – 23 LISTOPADA 2019

08:55 Formula E – Diriyah E-Prix, Ad-Dirijja, Arabia Saudyjska: KWALIFIKACJE 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

13:00 
Formula E – Diriyah E-Prix, Ad-Dirijja, Arabia Saudyjska: WYŚCIG 2 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

 

About Michał Winiarczyk