European Le Mans Series na Monzy na antenach Sportklubu i Canal+

11 lipca to w kalendarzu European Le Mans Series dzień przeznaczony na rywalizację na słynnym włoskim obiekcie Monza. Do wyścigu przystąpi Robert Kubica, który razem z Team WRT znajduje się na prowadzeniu w klasyfikacji LMP2.  W trzech dotąd rozegranych wyścigach […]

11 lipca to w kalendarzu European Le Mans Series dzień przeznaczony na rywalizację na słynnym włoskim obiekcie Monza. Do wyścigu przystąpi Robert Kubica, który razem z Team WRT znajduje się na prowadzeniu w klasyfikacji LMP2. 

W trzech dotąd rozegranych wyścigach belgijski zespół Polaka dwukrotnie dojeżdżał do mety na pierwszym miejscu. Oprócz zwycięstw w Hiszpanii i Austrii, Kubica wraz z kolegami z zespołu – Louisem Deletraz i Yifei Ye zanotowali piąte miejsce w Le Castellet. Dobre wyniki przełożyły się na prowadzenie w tabeli zmagań. Drugi zespół w klasyfikacji – G-drive Racing traci do lidera trzy punkty. Wydaje się, że to te dwa zespoły będą walczyć o tytuł mistrzowski. Trzecie miejsce, już z większą stratą (21 punktów), zajmuje ekipa United Autosports.

W nadchodzący weekend kierowcy startujący w omawianej serii rywalizować będą na włoskim obiekcie Monza. Podczas czwartej tegorocznej rundy, podobnie jak we wszystkich pozostałych zaplanowanych w kalendarzu, zawodnicy na torze spędzą cztery godziny. Jesteśmy na półmetku sezonu. Po włoskich zmaganiach czekają nas jeszcze dwa spotkania z ELMS. 19 września odbędzie się wyścig na Spa-Francorchamps, a 24 października sezon zakończy się w portugalskim Portimao.

We Włoszech będzie miał miejsce także wyścig serii Michelin Le Mans Cup. Tutaj kierowcy rywalizują w dwugodzinnych zawodach. Wszystkie wspomniane wyścigi będziemy mogli oglądać w polskiej telewizji – na antenach Sportklubu i Canal+. Zapowiada się zatem weekend pełen wyścigowych emocji.

SOBOTA – 10 LIPCA 2021

13:15 European Le Mans Series, Monza, Włochy: KWALIFIKACJE na żywo

Komentarz w Sportklubie: Michał Olszak
Komentarz w Canal+: Michał Fiałkowski

17:00 Michelin Le Mans Cup, Monza, Włochy: KWALIFIKACJE na żywo

Komentarz: Michał Olszak

NIEDZIELA – 11 LIPCA 2021

10:30 European Le Mans Series, Monza, Włochy: STUDIO na żywo
*(również o 15:00)

Studio: Wojciech Zawioła

10:40 European Le Mans Series, Monza, Włochy: WYŚCIG na żywo
*(od 11:00 również w Canal+ Sport HD i nSport+ HD)

Komentarz w Sportklubie: Marcin Grzywacz, Michał Olszak
Komentarz w Canal+: Michał Fiałkowski

About Michał Winiarczyk