Finał baraży o awans do Premier League w Eleven Sports

Już dzisiaj dowiemy się, która z drużyn występujących w Championship jako trzecia zapewni sobie awans do Premier League. Czas na finałowe spotkanie baraży. O 20:45 rozpocznie się starcie Brentford z Fulham. Będą to małe derby Londynu, bowiem obie ekipy wywodzą […]

Już dzisiaj dowiemy się, która z drużyn występujących w Championship jako trzecia zapewni sobie awans do Premier League. Czas na finałowe spotkanie baraży.

O 20:45 rozpocznie się starcie Brentford z Fulham. Będą to małe derby Londynu, bowiem obie ekipy wywodzą się właśnie ze stolicy Anglii. Zarówno jedni, jak i drudzy do końca walczyli o bezpośredni awans do elity, ale ostatecznie zakończyli rozgrywki z takim samym dorobkiem punktowym (81. punktów) kończąc sezon z dwoma „oczkami” mniej od wicemistrza – West Bromwich Albion. Gospodarze zajęli 3. miejsce dzięki temu, że dwukrotnie pokonali swoich najbliższych rywali (najpierw 1-0, a następnie 2-0). To z pewnością daje im przewagę psychologiczną przed finałem. W półfinale obie drużyny miały trudności. Podopieczni Thomasa Franka ulegli na wyjeździe Swansea 0-1, ale udało im się odrobić straty na własnym boisku, by ostatecznie wygrać 3-1. Piłkarze z Craven Cottage pokonali w Walii Cardiff 2-0, ale u siebie napotkali dość spore problemy i do końcowych minut drżeli o awans. Ostatecznie jednak przegrali 1-2 i zmierzą się dzisiaj z Brentford. Przed nami bardzo interesujący mecz!

WTOREK – 4 SIERPNIA 2020

20:40 Championship – play-off, finał: BRENTFORD FC – FULHAM FC na żywo
Ipla
Komentarz: Marcin Grzywacz – Tomasz Zieliński

About Eryk Waniek

Pasjonat angielskiej piłki, Madridista od małego, oddany kibic Radomiaka, sympatyk Czarnych Radom.