Finał Ekstraligi Rugby oraz Francja – Nowa Zelandia w TV

Po długim i wyczerpującym sezonie przyszedł czas na Finał Ekstraligi Rugby. W wielkim finale rozgrywanym w święto niepodległości naprzeciw siebie staną Master Pharm Budowlani Łódź oraz Ogniwo Sopot. To jednak niejedyny rugbowy aspekt weekend, tuż po polskim finale, kibice zobaczyć […]

Po długim i wyczerpującym sezonie przyszedł czas na Finał Ekstraligi Rugby. W wielkim finale rozgrywanym w święto niepodległości naprzeciw siebie staną Master Pharm Budowlani Łódź oraz Ogniwo Sopot. To jednak niejedyny rugbowy aspekt weekend, tuż po polskim finale, kibice zobaczyć będą mogli hitowe starcie pomiędzy Francją i Nowa Zelandią. Transmisje w Polsat Sport Extra i Eurosport 1 HD. 

Budowlani Łódź są jedną z najlepszych polskim drużyn ostatnich lat. Od 2006 roku z wyjątkiem 2014 r. nieprzerwanie zdobywają medale mistrzostw Polski, a ich zawodnicy często decydują o grze naszej reprezentacji. Są także, aktualnymi mistrzami polski, teraz chcą obronić tytuł wywalczony przed rokiem. Ich finałowym rywalem będzie Ogniwo Sopot. Drużyna z trójmiasta, największe sukcesy odnosiła w latach 90. poprzedniego wieku. Teraz swoją grą będą chcieli przywrócić dawny blask ekipie z Sopotu. W obecnym sezonie oba zespoły spotykały się dwa razy. W pierwszym spotkaniu na początku sezonu sensacyjnie wygrało Ogniwo Sopot 23:18. Drugie spotkanie rozegrane zostało zaledwie tydzień temu i tam minimalnie lepsi okazali się obecni jeszcze mistrzowie Polski 19:18. Właśnie ta wygrana zapewniła finał drużynie z Łodzi. Jednak drugie spotkanie pokazało, że oba zespoły są na bardzo podobnym poziomie co świadczy, że czeka nas najprawdopodobniej bardzo wyrównany finał.

Listopad to nie tylko finał naszych krajowych rozgrywek, ale także początek jesiennego sezonu reprezentacyjnego na arenie międzynarodowej. Jak co roku, kibice zobaczyć będą mogli starcie największych reprezentacji świata. Jako pierwsi naprzeciw siebie staną dwaj odwieczni rywale. Na Stade de France zagrają reprezentacje Francji i Nowej Zelandii. Obie ekipy na ten mecz przyjadą w najmocniejszych składach, co gwarantuje wysokim poziomem rozgrywek. Patrząc na ostanie wyniki obu reprezentacji w meczach w miedzy sobą, to śmiało można powiedzieć, że faworytem jest obecny zdobywca Pucharu Świata. Jednak rugby, jest sportem bardzo nieprzewidywalnym i tu może wydarzyć się wszytko.

Dodatkowo w usłudze Eurosport Player, kibice będą mogli zobaczyć spotkanie Anglia – Argentyna.

pasek2

SOBOTA – 11 LISTOPADA 2017

16:00 Extraliga – Finał: BUDOWLANI ŁÓDŹ SA – OGNIWO SOPOT na żywo
Polsat Sport Extra HDIpla

16:00
Mecz Towarzyski: ANGLIA – ARGENTYNA na żywo
Eurosport Player

20:30 
Mecz Towarzyski: FRANCJA – NOWA ZELANDIA na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla
pasek2

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam