Finał Pucharu Polski kobiet w w Polsacie Sport Extra

W wielkim finale Pucharu Polski najbardziej utytułowana drużyna w historii tych rozgrywek – Czarni Sosnowiec zagra z zeszłorocznym finalistą Górnikiem Łęczna. Obu ekipom przyjdzie zmierzyć się na łódzkim obiekcie ŁKS’u. Zawodniczki z Sosnowca z pewnością będą chciały podtrzymać świetne nastroje […]

W wielkim finale Pucharu Polski najbardziej utytułowana drużyna w historii tych rozgrywek – Czarni Sosnowiec zagra z zeszłorocznym finalistą Górnikiem Łęczna. Obu ekipom przyjdzie zmierzyć się na łódzkim obiekcie ŁKS’u.

Zawodniczki z Sosnowca z pewnością będą chciały podtrzymać świetne nastroje panujące w mieście po tym jak awans do Ekstraklasy zapewniło sobie Zagłębie. Drużyna Czarnych to najbardziej utytułowana drużyna w Pucharze Polski. Po zdobyciu 11 trofeów jest ona samodzielnym klasyfikacji medalowej. Warto dodać, że najlepsza w ostatnich latach Polska kobieca drużyna Medyka Konin zdobyła jedynie osiem. Piłkarki z Sosnowca mają za sobą bardzo udany sezon, udało im się zająć drugie miejsce w kobiecej Ekstralidze kończąc sezon za plecami… ich finałowego rywala – Górnika Łęczna. Piłkarki z Lubelszczyzny okazały się bezkonkurencyjne w rodzimej lidze wyprzedzając Czarnych aż o 9 punktów. Górnik to także finalista poprzednich trzech edycji Pucharu Polski, w których jednak za każdym razem musiał uznawać wyższość Medyka Konin. Dla zawodniczek z Łęcznej czwartkowy finał to nie tylko szansa na podwójną koronę w tym sezonie ale także na pierwszy w historii założonego w 2002 roku klubu tryumf w Pucharze Polski.

Spotkanie rozpocznie się w czwartek o godzinie 17:00 na stadionie ŁKS’u, transmisja w Polsat Sport Extra.

CZWARTEK – 31 MAJA 2018

17:00 Puchar Polski Kobiet – Finał: GÓRNIK ŁĘCZNA – CZARNI SOSNOWIEC na żywo
Ipla

About Roland Śledziewski