Finał Terravita Pucharu Polski w hokeju na trawie w TVP Sport

Przerwa związana z pandemią koronawirusa spowodowała głód rywalizacji wśród sportowców wielu dyscyplin. W związku z tym Polski Związek Hokeja na Trawie po 13 latach zorganizował rozgrywki o Puchar Polski. Finał rywalizacji, która przez ostatnie dwa weekendy toczyła się na boisku […]

Przerwa związana z pandemią koronawirusa spowodowała głód rywalizacji wśród sportowców wielu dyscyplin. W związku z tym Polski Związek Hokeja na Trawie po 13 latach zorganizował rozgrywki o Puchar Polski. Finał rywalizacji, która przez ostatnie dwa weekendy toczyła się na boisku poznańskiego AWF-u obejrzeć będziemy mogli w TVP Sport.

W finale Terravita Pucharu Polski zmierzą się LKS Gąsawa i AZS AWF Poznań. Ci pierwsi już w pierwszy weekend rozgrywek zapewnili sobie grę w półfinale, pokonując Wartę Poznań i Stellę Gniezno. Dalej czekał ich jednak pojedynek z triumfatorem grupy śmierci, w której los umieścił finalistów Hokej Superligi, Pomorzanina Toruń i Grunwald Poznań, a także Start Gniezno. Ostatecznie zwycięsko z tej batalii wyszła drużyna ze stolicy Wielkopolski, jednak w ostatnią niedzielę niespodziewanie Wojskowi ulegli LKS-owi.

W drugiej części drabinki, czyli w grupach C i D, wyraźnymi faworytami były akademickie drużyna poznańskie – AZS Politechnika i AZS AWF. Bez problemu poradziły sobie one z pierwszoligowymi rywalami – Siemanowiczanką i Ósemką Tarnowskie Góry oraz MKS-em Środa Wielkopolska i Polonią Skierniewice. W derbowym półfinale lepsi okazali się gospodarze turnieju, którzy do finału przystąpią bez gola straconego w rozgrywkach.

Finaliści spotkają się ze sobą na tym samym boisku również w sobotę w meczu o brązowy medal mistrzostw Polski.

Hokej na trawie wraca do Telewizji Polskiej po trzech latach. Poprzednimi transmitowanymi przez publicznego nadawcę zmaganiami był półfinałowy turniej nieistniejącej już Ligi Światowej kobiet, w której nasza żeńska reprezentacja prowadzona wówczas przez Krzysztofa Rachwalskiego walczyła w Johannesburgu o prawo gry na mistrzostwach świata. Podobnie jak tamte mecze, tak i finał Pucharu Polski skomentuje Piotr Sobczyński, którego głos towarzyszył widzom podczas ostatniego olimpijskiego startu naszej reprezentacji – w 2000 roku w Sydney.

NIEDZIELA – 5 LIPCA 2020

15:10 Hokej na trawie mężczyzn: Terravita Puchar Polski – mecz finałowy: LKS GĄSAWA-AZS AWF POZNAŃ na żywo

sport.tvp.pl
Komentarz: Piotr Sobczyński, Krzysztof Rachwalski
Studio: Hubert Malinowski – Zbigniew Juszczak, Rafał Grotowski
Reporter: Beata Oryl-Stroińska

About Wojciech Nowakowski