Finał World Athletics Indoor Tour w TVP Sport

Mityng w Madrycie będzie ostatnim w tegorocznych cyklu World Atheltics Indoor Tour. Zmagania w stolicy Hiszpanie pokaże TVP Sport. Wobec przesunięcia na przyszły rok halowych mistrzostw świata, cykl ten jest najważniejszą lekkoatletyczną imprezą zimy. W Madrycie liczymy przede wszystkim na […]

Mityng w Madrycie będzie ostatnim w tegorocznych cyklu World Atheltics Indoor Tour. Zmagania w stolicy Hiszpanie pokaże TVP Sport.

Wobec przesunięcia na przyszły rok halowych mistrzostw świata, cykl ten jest najważniejszą lekkoatletyczną imprezą zimy. W Madrycie liczymy przede wszystkim na kolejne dobre występy Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego na 800 m, Justyny Święty-Ersetic i Igi Baumgart Witan na dwukrotnie krótszym dystansie, a także Konrada Bukowieckiego w pchnięciu kulą. Na listach startowych znajdują się też nasi płotkarze – Damian Czykier oraz Karolina Kołeczek i Pia Skrzyszowska – tyczkarze – Robert Sobera i Mateusz Jerzy – oraz występujący w roli pacemakera na 3000 m Adam Czerwiński.

Przedwczesny finisz sezonu halowego to okazja do lepszego przygotowania się do igrzysk w Tokio. Niemniej zawodnicy będą chcieli wykorzystać mityng w Madrycie do pobicia swoich najlepszych wyników pod dachem. Szczególną uwagę zwrócić należy na trójskoczków – Fabrice Hugues Zango z Burkina Faso i Yumilar Rojas z Wenezueli już mocno zbliżyli się w tym roku do najlepszych wyników w historii swojej konkurencji.

PIĄTEK – 21 LUTEGO 2020

19:00 World Athletics Indoor Tour, Madryt, Hiszpania: MITYNG na żywo
*(od 19:50 w TVP Sport HD)
sport.tvp.pl
Komentarz: Hubert Malinowski – Sebastian Chmara

About Wojciech Nowakowski