Finały Autumn Nations Cup na kanałach platformy Canal+

Przed nami czwarty i ostatni weekend Autumn Nations Cup. Finisz turnieju z udziałem czołowych drużyn światowego rugby będzie można obejrzeć na kanałach platformy Canal+. Zwycięzcy obu grup, Anglicy i Francuzi, zagrają o końcowy triumf w turnieju w Londynie. Dla Trójkolorowych […]

Przed nami czwarty i ostatni weekend Autumn Nations Cup. Finisz turnieju z udziałem czołowych drużyn światowego rugby będzie można obejrzeć na kanałach platformy Canal+.

Zwycięzcy obu grup, Anglicy i Francuzi, zagrają o końcowy triumf w turnieju w Londynie. Dla Trójkolorowych będzie to okazja do rewanżu za Puchar Sześciu Narodów – wprawdzie w lutym na Stade de France pokonali Red Roses 24:17, jednak w końcowej klasyfikacji to Wyspiarze zajęli pierwsze miejsce. W niedzielę poznamy odpowiedź na pytanie, czy zostaną oni pierwszymi triumfatorami Autumn Nations Cup – rozgrywek stworzonych w odpowiedzi na sytuację spowodowaną pandemią.

W sobotę rozegrane zostaną pozostałe mecze finałowej rundy. O trzecie miejsce zagrają Irlandczycy i Szkoci – ci drudzy mieli nieco łatwiejszą grupę, z Włochami, którzy odstają poziomem od pozostałych pięciu drużyn z Pucharu Sześciu Narodów, oraz Fidżyjczykami, którzy na skutek pandemii oddali wszystkie grupowe mecze walkowerem. Irlandczycy jednak gładko poradzili sobie i z Walijczykami, i z Gruzinami. Walijczyków czeka starcie o piąte miejsce z Włochami, którego będą faworytami, natomiast Gruzini zmierzą się z reprezentacją Fidżi o siódme miejsce – na korzyść zespołu z Zakaukazia przemawia ogranie w meczach z silnymi rywalami grupowymi, jednak podczas zeszłorocznego Pucharu Świata ekipa z Oceanii wygrała z nimi aż 45:10.

SOBOTA – 5 GRUDNIA 2020

15:10 Autumn Nations Cup – mecz o 3. miejsce: IRLANDIA – SZKOCJA 


17:40 Autumn Nations Cup – mecz o 5. miejsce: WALIA – WŁOCHY 

NIEDZIELA – 6 GRUDNIA 2020

15:00 Autumn Nations Cup – finał: ANGLIA – FRANCJA 

About Wojciech Nowakowski