Finały włoskiej Serie A1 kobiet i mężczyzn w nc+ i Polsacie

Nie tylko w Polsce, ale również we Włoszech w najbliższych dniach możemy poznać zwycięzców lig siatkarskich mężczyzn i kobiet. W weekend drugie spotkania finałowe, a mecze nr 3 w poniedziałek i środę. Transmisje w nc+ i sportowych kanałach Polsatu. Bardzo […]

Bardzo dobrze w pierwszym spotkaniu finałowy żeńskiej Serie A1 spisał się zespół Joanny Wołosz. Imoco Volley Conegliano na wyjeździe bez większych problemów w trzech setach pokonało Igor Gorgonzola Novara. Dwukrotnie Imoco wygrywało sety do 15, a raz do 20. Takie wyniki pokazują, że starcie w Novarze wyrównane na pewno nie było. Igor Gorgonzola teraz czekają dwa spotkania na wyjeździe. Przed swoją publicznością w Villorba Imoco może zapewnić sobie mistrzowski tytuł i skupić się na przygotowaniach do finału Ligi Mistrzyń, gdzie rywalem będzie… Igor Gorgonzola Novara.

Równie jednostronny pojedynek oglądali kibice w Perugii w pierwszym finale męskich rozgrywek. Sir Safety Conad Perugia z Wilfredo Leonem w składzie nie miało większych problemów z pokonaniem Cucine Lube Civitanova. Zespół polskiego przyjmującego wygrał 3:0, gromiąc rywali w pierwszej partii 25:13. W dwóch kolejnych setach również zdecydowanie częściej punkty zdobywali gospodarze, wygrywając 2-krotnie do 18. W niedzielę rywalizacja przenosi się do Civitanova, ale sama przewaga własnego parkietu może okazać się nie wystarczająca, aby pokonać Sir Safety. Cucine musi zagrać dużo skuteczniej i z mniejszą liczbą błędów niż miało to miejsce w ubiegłą środę. Z kolei 8 maja rywalizacja znów przeniesie się do Perugii. Czy Wilfredo Leon wtedy będzie świętował mistrzowski tytuł?