Fiorentina czy Napoli? Finał Coppa Italia w Polsacie Sport Extra!

W sobotę, 3 maja, poznamy triumfatora 66. edycji Coppa Italia, czyli Pucharu Włoch. W finale, tradycyjnie rozgrywanym na Stadio Olimpico w Rzymie, o końcowe trofeum powalczą Fiorentina i Napoli. Spotkanie transmitowane będzie na żywo w Polsacie Sport Extra. Obie drużyny […]

W sobotę, 3 maja, poznamy triumfatora 66. edycji Coppa Italia, czyli Pucharu Włoch. W finale, tradycyjnie rozgrywanym na Stadio Olimpico w Rzymie, o końcowe trofeum powalczą Fiorentina i Napoli. Spotkanie transmitowane będzie na żywo w Polsacie Sport Extra.

Obie drużyny są niemal pewne swego w tym sezonie Serie A. Ekipa z Neapolu najprawdopodobniej stanie na najniższym stopniu podium, o ile zdobędzie jeszcze przynajmniej dwa punkty w kolejnych trzech meczach. Teoretycznie zagrozić może jej jeszcze… Fiorentina, która plasuje się na 4. pozycji i jeszcze ucieka przed Interem. Tak czy siak jedni i drudzy mają już zapewniony start w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.

Jednakże sobotni finał powinien być wyjątkowy dla nich, ponieważ w XXI wieku jedynymi rozgrywkami, które te kluby wygrywały, był właśnie Puchar Włoch. Napoli uczyniło to w 2012 roku (a wcześniej jeszcze trzykrotnie), zaś Fiorentina aż 13 lat temu (choć w całej historii w sumie 6 razy). W aktualnym sezonie piłkarze obu zespołów spotkali się dwukrotnie i okazywali się dla siebie gościnni, gdyż w obu przypadkach gospodarze spotkania przegrywali.

Po drodze do Wiecznego Miasta podopieczni Vincenzo Montelli wyeliminowali kolejno Chievo, Sienę oraz Udinese. Z kolei drużyna prowadzona przez Rafaela Beniteza pokonała Atalantę, Lazio i Romę, a zatem już dwukrotnie w tych rozgrywkach przyjeżdżali na olimpijski obiekt do stolicy. Czy to okaże się ich atutem? Przekonamy się już w sobotni wieczór.

górny pasek

SOBOTA – 3 MAJA 2014

20:55 Coppa Italia – FINAŁ: ACF FIORENTINA – SSC NAPOLI na żywo
Polsat Sport Extra HD
górny pasek

About Krzysztof Sędzicki