FIS Cup w Szczyrku na antenie TVP Sport

Pora kolejny raz przenieść się do trzecioligowych zmagań w skokach narciarskich. We wtorek i środę skoczkinie i skoczkowie rywalizować będą w Szczyrku.  W tym sezonie zmagania rangi FIS Cup nabierają nieco wyższej wagi niż bywało to w latach minionych. Wszystko […]

Pora kolejny raz przenieść się do trzecioligowych zmagań w skokach narciarskich. We wtorek i środę skoczkinie i skoczkowie rywalizować będą w Szczyrku. 

W tym sezonie zmagania rangi FIS Cup nabierają nieco wyższej wagi niż bywało to w latach minionych. Wszystko przez to, że część zawodów kolejnego szczebla – Pucharu Kontynentalnego, zostało odwołanych. W związku z tym, zawodnicy rywalizujący zazwyczaj na zapleczu Pucharu Świata, biorą udział właśnie w rozgrywkach FIS Cup. Wystarczy wspomnieć choćby ostatnie zawody w Zakopanem, gdzie lista startowa była naprawdę imponująca.

W Szczyrku również powinniśmy zobaczyć kilku dobrze znanych skoczków. Na Skalitem zaprezentują się m.in. mistrz olimpijski Andreas Wellinger oraz Richard Freitag. Niemcy, którzy jeszcze niedawno z powodzeniem startowali w najpoważniejszych zawodach, teraz znacznie obniżyli loty i sztaby szkoleniowe powołują ich na mniej prestiżowe imprezy. W zmaganiach pań będziemy świadkami ciekawego debiutu. Na liście startowej widnieje nazwisko Prevc. Chodzi tu o Nikę Prevc, najmłodszą z klanu Prevców. 15-latka startowała już w zawodach Alpen Cup.

Początkowo Polski Związek Narciarski informował, że w Szczyrku zobaczymy blisko trzydziestoosobową kadrę pań i panów. Zapomniano jednak, że kwota krajowa została już wykorzystana w Zakopanem. Zatem we wtorek i środę zaprezentuje się dziesięciu mężczyzn i dziesięć pań. W męskiej rywalizacji zobaczymy: Mateusza Gruszkę, Kacpra Juroszka, Jana Habdasa, Arkadiusza Jojkę, Karola Niemczyka, Adama Niżnika, Krzysztofa Kietę, Szymona Zapotocznego, Stanisława Ciszka oraz Jarosława Krzaka. Do składu pań zostały natomiast powołane: Marcelina Bełtowska, Paulina Cieślar, Kamila Karpiel, Nicole Konderla, Magdalena Pałasz, Wiktoria Przybyła, Kinga Rajda, Natalia Słowik, Joanna Szwab oraz Anna Twardosz.

Mężczyźni w sezonie 2020/2021 rywalizowali już w Rasnovie, Kanderstegu oraz Zakopanem. Na czele klasyfikacji generalnej znajduje się Austriak Niklas Bachlinger, który wyprzedza swoich rodaków – Stefana Hubera i Eliasa Medweda. Z kolei panie brały udział jedynie w konkursach w Kanderstegu. W pierwszych zawodach triumfowała Julia Clair, a w drugich Josephine Pagnier. Francuzki plasują się na dwóch pierwszych pozycjach generalnej klasyfikacji bieżącego sezonu.

Zawody w Szczyrku będą transmitowane na antenie TVP Sport. We wtorek panie rywalizację rozpoczną o godzinie 10:15, a panowie o 15:30. W środę konkurs kobiet rozpocznie się również o 10:15, a zmagania mężczyzn wystartują o 15:00.

WTOREK – 19 STYCZNIA 2021

10:10 FIS Cup, Szczyrk: KONKURS INDYWIDUALNY KOBIET 
TVP Sport HD
Komentarz: Sebastian Szczęsny, Michał Chmielewski
Reporter: 
Anna Kozińska

15:25 FIS Cup, Szczyrk: KONKURS INDYWIDUALNY MĘŻCZYZN 
TVP Sport HD
Komentarz: Sebastian Szczęsny, Michał Chmielewski
Reporter: 
Anna Kozińska


ŚRODA – 20 STYCZNIA 2021

10:10 FIS Cup, Szczyrk: KONKURS INDYWIDUALNY KOBIET 
TVP Sport HD
Komentarz: Stanisław Snopek, Mateusz Leleń
Reporter: 
Anna Kozińska

14:55 FIS Cup, Szczyrk: KONKURS INDYWIDUALNY MĘŻCZYZN 
TVP Sport HD
Komentarz: Stanisław Snopek, Mateusz Leleń
Reporter: 
Anna Kozińska

About Michał Winiarczyk