Formuła E w Rzymie na antenie Eurosportu 1

Przed nami siódma runda rywalizacji Formuły E w sezonie 2018/2019. Kierowcy elektrycznych samochodów w najbliższy weekend rywalizować będą w Rzymie.  Formuła E przenosi się do Europy. Sześć rozegranych dotąd wyścigów odbywało się poza Starym Kontynentem. Na ulicach Rzymu zawodnicy rywalizować […]

Przed nami siódma runda rywalizacji Formuły E w sezonie 2018/2019. Kierowcy elektrycznych samochodów w najbliższy weekend rywalizować będą w Rzymie. 

Formuła E przenosi się do Europy. Sześć rozegranych dotąd wyścigów odbywało się poza Starym Kontynentem. Na ulicach Rzymu zawodnicy rywalizować będą po raz drugi w historii rozgrywania zawodów Formuły E.

Od rozpoczęcia obecnego sezonu minęło już sporo czasu, bowiem pierwsze ePrix odbywało się 15 grudnia na obiekcie Riyadh Street Circuit w Arabii Saudyjskiej. Zwycięzcą inauguracyjnej rundy został Antonio Felix da Costa. Został on pierwszym liderem klasyfikacji mistrzostw i jest nim obecnie. Portugalczyk z zespołu BMW Andretti Autosport ma na swoim koncie o jeden punkt więcej od Jerome d’Ambrosio. Walka w czołówce jest bardzo zacięta. Sześciu pierwszych kierowców znajduje się w odstępie zaledwie 10. punktów.

Rywalizacja na ulicach Rzymu to spore wyzwanie dla kierowców elektrycznych bolidów. 21 zakrętów na torze o długości 2,8 kilometra wymaga pokazania wysokich umiejętności w każdej chwili wyścigu. Każdy moment dekoncentracji może przynieść fatalne skutki. Rywalizacja w Rzymie odbędzie się w sobotę. Kwalifikacje i wyścig pokaże stacja Eurosport 1.

SOBOTA – 13 KWIETNIA 2019

13:00 Formuła E –Rzym ePrix: KWALIFIKACJE na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

15:45 
Formuła E –Rzym ePrix: WSTĘP 
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

16:00 
Formuła E –Rzym ePrix: WYŚCIGna żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

About Michał Winiarczyk