Gran Trittico Lomabrdo w Eurosporcie 2

Po Strade Bianche kolarze pozostają we Włoszech. W poniedziałek odbędzie się wyścig Gran Trittico Lombardia, który pokaże Eurosport 2. Zazwyczaj ta impreza to cykl trzech wyścigów, jednak w tym wyjątkowym sezonie będzie to jednodniówka, której trasa wyniesie blisko 200 km. […]

Po Strade Bianche kolarze pozostają we Włoszech. W poniedziałek odbędzie się wyścig Gran Trittico Lombardia, który pokaże Eurosport 2.

Zazwyczaj ta impreza to cykl trzech wyścigów, jednak w tym wyjątkowym sezonie będzie to jednodniówka, której trasa wyniesie blisko 200 km. Na starcie zobaczymy czołowe ekipy World Tour, a z pierwszymi numerami startowymi pojedzie CCC, w której składzie pojawi się m.in. mistrz olimpijski Greg van Avermaet. W pomarańczowej koszulce nie zobaczymy jednak żadnego reprezentanta Polski. Ci znajdują się na liście startowej w innych ekipach – Michał Kwiatkowski w Ineos, a Artur Sowiński w Sangemini Trevigiani, która jest grupą spoza World Touru.

Start wyścigu będzie miał miejsce w Legnano, potem kolarze pojadą do Lisonne, a finiszować będą czterema pętlami wokół Varese. Trasa zatem prowadzi w drugą stronę niż podczas corocznego tryptyku.

PONIEDZIAŁEK – 3 SIERPNIA 2020

14:40 Gran Trittico Lombardo, Włochy: WYŚCIG na żywo
Ipla

About Wojciech Nowakowski