Grand Prix Azerbejdżanu na antenach Eleven Sports 1 i TVP Sport

Kolejnym wyścigiem w kalendarzu kierowców Formuły 1 jest Grand Prix Azerbejdżanu. Rywalizacja na ulicznym torze w Baku w poprzednich latach przyniosła sporo emocji. Miejmy nadzieję, że podobnie będzie w najbliższy weekend.  Baku po raz pierwszy gościło kierowców F1 w 2016 […]

Kolejnym wyścigiem w kalendarzu kierowców Formuły 1 jest Grand Prix Azerbejdżanu. Rywalizacja na ulicznym torze w Baku w poprzednich latach przyniosła sporo emocji. Miejmy nadzieję, że podobnie będzie w najbliższy weekend. 

Baku po raz pierwszy gościło kierowców F1 w 2016 roku. Można powiedzieć, że inauguracyjna runda zmagań na tamtejszym torze była najnudniejsza. Pierwszy wyścig w historii toru w Baku delikatnie mówiąc nie był zbyt spektakularny. Grand Prix Europy, bo taką nazwę nosiła wówczas ta runda, kolidowało terminem rozgrywania z wyścigiem Le Mans 24. W 2017 roku po raz pierwszy emocjonowaliśmy się Grand Prix Azerbejdżanu i były to prawdziwe wyścigowe emocje. To wtedy doszło do starcia pomiędzy Sebastianem Vettelem a Lewisem Hamiltonem. Niemiec nie wytrzymał emocji i celowo uderzył w bok samochodu Brytyjczyka. Na drugim stopniu podium stanął Valtteri Bottas, który na początku zawodów uszkodził bolid. Jest to też pamiętny wyścig dla ekipy Williamsa, bowiem w nim po raz ostatni kierowca brytyjskiej ekipy zameldował się na podium. Na trzecim miejscu ściganie ukończył Lance Stroll. Triumfował Daniel Ricciardo.

Również ubiegłoroczna rywalizacja w Baku może budzić pozytywne skojarzenia jeśli chodzi o poziom emocji. Wyścig rozgrywany był po raz pierwszy w kwietniu, co spowodowane było setną rocznicą uzyskania niepodległości przez Azerbejdżan. Najbardziej pamiętnym momentem wyścigu z 2018 roku jest chyba incydent pomiędzy kierowcami zespołu Red Bull Racing. Skutkiem kraksy był wyjazd samochodu bezpieczeństwa na tor, który zaważył na dalszym przebiegu rywalizacji. Na prowadzenie wyszedł Valtteri Bottas, a liderujący do tej pory Sebastian Vettel spadł z podium. Fiński kierowca Mercedesa nie zdołał jednak odnieść sukcesu. W jego samochodzie pękła opona, w związku z czym do mety jako pierwszy dojechał Lewis Hamilton.

Historia pokazuje, że ściganie w Baku może obrać zaskakującą ścieżkę. Przed rozpoczęciem weekendu każdy kibic Formuły 1 zadaje sobie pytanie, czy Ferrari w końcu zdoła nawiązać równą walkę z Mercedesem. W trzech pierwszych wyścigach sezonu kierowcy włoskiej ekipy z różnych powodów nie byli w stanie na równi rywalizować ze srebrnymi strzałami. Zespół Ferrari do Baku przywiózł nowe elementy, które mają poprawić kondycję samochodów. Jednak wydaje się, że kluczową sprawą będzie strategia obrana przez inżynierów Ferrari. Dotąd to właśnie ten element najbardziej zawodził. Niejasna sytuacja pomiędzy obydwoma kierowcami przynosiła stratę punktową. Jak będzie tym razem? Aby się o tym przekonać, należy koniecznie śledzić relacje z toru w Baku. Początek zmagań już w piątek. Wszystkie sesje do zobaczenia na antenie Eleven Sports 1. Pół niedzielnego wyścigu zobaczymy również w TVP Sport.

PIĄTEK – 26 KWIETNIA 2019

10:30 Formuła 1 – Grand Prix Azerbejdżanu: STUDIO na żywo
Ipla
Studio: Maciej Jermakow – Filip Kapica (z Azerbejdżanu)

10:55 
Formuła 1 – Grand Prix Azerbejdżanu: I SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla
Komentarz: Michał Gąsiorowski – Mikołaj Sokół

12:30 Formuła 1 – Grand Prix Azerbejdżanu: STUDIO na żywo
Ipla
Studio: Maciej Jermakow – Filip Kapica (z Azerbejdżanu)

14:30 Formuła 1 – Grand Prix Azerbejdżanu: STUDIO na żywo
Ipla
Studio: Maciej Jermakow – Filip Kapica (z Azerbejdżanu)

14:55 Formuła 1 – Grand Prix Azerbejdżanu: II SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla
Komentarz: Michał Gąsiorowski – Mikołaj Sokół

16:30 Formuła 1 – Grand Prix Azerbejdżanu: STUDIO na żywo
Ipla
Studio: Maciej Jermakow – Filip Kapica (z Azerbejdżanu)

22:45 Magazyn #ELEVENF1 
Ipla


SOBOTA – 27 KWIETNIA 2019

11:30 Formuła 1 – Grand Prix Azerbejdżanu: STUDIO na żywo
Ipla

11:55 
Formuła 1 – Grand Prix Azerbejdżanu: III SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

13:00 Formuła 1 – Grand Prix Azerbejdżanu: STUDIO na żywo
Ipla


14:00 Formuła 1 – Grand Prix Azerbejdżanu: STUDIO na żywo
Ipla

14:55 Formuła 1 – Grand Prix Azerbejdżanu: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla

16:15 Formuła 1 – Grand Prix Azerbejdżanu: STUDIO na żywo
Ipla NIEDZIELA – 28 KWIETNIA 2019

12:30 Formuła 1 – Grand Prix Azerbejdżanu: PARADA KIEROWCÓW na żywo
Ipla

13:10 
Formuła 1 – Grand Prix Azerbejdżanu: STUDIO na żywo
*(od 14:00 w TVP Sport HD)
IplaTVP Sport HDsport.tvp.pl


14:05 Formuła 1 – Grand Prix Azerbejdżanu: WYŚCIG na żywo
*(od 14:55 w TVP Sport HD)
IplaTVP Sport HDsport.tvp.pl


16:15 Formuła 1 – Grand Prix Azerbejdżanu: STUDIO na żywo
Ipla

About Michał Winiarczyk