Grand Prix Emilii-Romanii F1 na antenie Eleven Sports 1

Kierowcy przygotowują się już do 13. tegorocznej rundy Formuły 1 . Po wizytach na torach Monza i Mugello przyszedł czas na rywalizację w regionie Emilia-Romania. Areną zmagań będzie tor Imola.  Włoski tor Imola po czternastu latach przerwy znów będzie gościł […]

Kierowcy przygotowują się już do 13. tegorocznej rundy Formuły 1 . Po wizytach na torach Monza i Mugello przyszedł czas na rywalizację w regionie Emilia-Romania. Areną zmagań będzie tor Imola. 

Włoski tor Imola po czternastu latach przerwy znów będzie gościł kierowców Formuły 1. W latach 1981-2006 w miejscowości Imola  odbywało się Grand Prix San Marino. Wyścig ten jest wciąż rozgrywany w rywalizacji MotoGP. Zwycięzcą pierwszej edycji ścigania nieopodal Apenin był Nelson Piquet. Brazylijski zawodnik jeżdżący w zepsole Brabham na podium stanął obok Riccardo Patrese i Carlosa Reutemanna. Trzy zwycięstwa na Imoli w swoim dorobku ma inny reprezentant Brazylii, legenda Formuły 1 – Ayrton Senna. Ostatnim triumfatorem wyścigu o Grand Prix San Marino był Michael Schumacher, który na Autodromo Enzo e Dino Ferrari zanotował siedem wygranych wyścigów. Jedynym aktualnym kierowcą F1 będącym uczestnikiem tamtych wydarzeń jest Kimi Raikkonen.

W ubiegłą niedzielę historycznej rzeczy dokonał Lewis Hamilton. Brytyjski kierowca odniósł 92. wygraną w wyścigu Formuły 1. Stał się zatem samodzielnym liderem w tej klasyfikacji. Za sobą zostawił kierowcę, którego dogonić było niebywale trudno. Jeszcze nie tak dawno temu mało kto sądził, że wyczyn Michaela Schumachera zostanie kiedykolwiek pobity. Przed zawodnikiem Mercedesa stoi teraz kolejne ważne zadanie – zdobycie siódmego tytułu mistrzowskiego. Hamilton wykonał już większość pracy potrzebnej do zrównania się z Schumacherem w liczbie mistrzostw świata. Oprócz rywalizacji na Imoli, do zakończenia sezonu 2020 pozostaną już tylko cztery wyścigi. Brytyjczyk na swoim koncie zgromadził 256. punktów i o 77. wyprzedza Valtteriego Bottasa.

Nadchodzący weekend nie będzie typowy. Rywalizacja rozpocznie się dopiero w sobotę, a nie jak zazwyczaj w piątek. Oznacza to, że kierowcy będą mieli mniej czasu na treningi. Ograniczone zostaną one do półtoragodzinnej sobotniej sesji, po której odbędą się kwalifikacje. Niezmienna jeśli chodzi o aktywność na torze pozostaje niedziela. O godzinie 13:10 odbędzie się główne danie weekendu. Wyścig, jak również wszystkie poprzedzające sesje będziemy mogli oglądać na antenie Eleven Sports 1. Polsat Sport w poniedziałek wyemituje skrót wyścigu.

SOBOTA – 31 PAŹDZIERNIKA 2020

09:30 Formuła 1 – Grand Prix  Emilii-Romanii: STUDIO na żywo

(również o 11:40 i 13:00)
Ipla

09:55 Formuła 1 – Grand Prix Emilii-Romanii: I SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla


13:55 Formuła 1 – Grand Prix Emilii-Romanii: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla

15:10 Formuła 1 – Grand Prix Emilii-Romanii: STUDIO na żywo
Ipla

 

NIEDZIELA–  1 LISTOPADA 2020

11:00 Formuła 1 – Grand Prix Emilii-Romanii: STUDIO na żywo
Ipla

13:05 Formuła 1 – Grand Prix Emilii-Romanii: WYŚCIG na żywo
Ipla

15:05 Formuła 1 – Grand Prix Emilii-Romanii: STUDIO na żywo
Ipla

 

 

 

About Michał Winiarczyk