Grand Prix Japonii MotoGP na antenie Polsatu Sport News

To już w ten weekend. Kierowcy MotoGP udają się do Japonii, by na torze Motegi rozegrać kolejną rundę Motocyklowych Mistrzostw Świata. Transmisje z tego wydarzenia będą obecne na antenie Polsatu Sport News i na portalu polsatsport.pl Co prawda znamy już […]

To już w ten weekend. Kierowcy MotoGP udają się do Japonii, by na torze Motegi rozegrać kolejną rundę Motocyklowych Mistrzostw Świata. Transmisje z tego wydarzenia będą obecne na antenie Polsatu Sport News i na portalu polsatsport.pl

Co prawda znamy już Mistrza Świata sezonu 2019, ale mimo wszystko zmagania na torze Motegi powinny przynieść dużo pozytywnych emocji. Tak, już w Tajlandii, na cztery wyścigi do końca sezonu, Marc Marquez zapewnił sobie ósmy tytuł mistrzowski, licząc starty we wszystkich kategoriach. Hiszpan, by cieszyć się z końcowego triumfu w klasyfikacji generalnej, na torze w Buriram musiał zdobyć o 2. punkty więcej od znajdującego się za nim w tabeli, Andrei Dovizioso. Włoski kierowca zmagania ukończył na czwartej pozycji, co spowodowało, że Marquez pewnie zwyciężając w piętnastej rundzie sezonu, mógł otworzyć szampana i świętować Mistrzostwo Świata.

Nie obyło się bez świętowania i celebracji budzącego podziw wyczynu. Jednak z tyłu głowy, Marquez cały czas musiał mieć myśl, że to jeszcze nie koniec sezonu i trzeba  zachować koncentrację i skupienie na jak najlepszej jeździe na torze. Do zakończenia tegorocznych zmagań pozostały jeszcze wyścigi w Japonii, Australii, Malezji i Walencji. W tych państwach Hiszpan będzie chciał z pewnością pokazać, że w przyszłym roku nie zamierza odpuszczać. Dobrze spisujący się w tym sezonie Fabio Quartararo za rok powinien być sporym zagrożeniem dla Marqueza. Już teraz Francuz pokazuje wysokie umiejętności, ale cały czas czegoś jeszcze brakuje, by stanąć na najwyższym stopniu podium. Marquez z pewnością ma świadomość tego, że walka w następnym roku może być jeszcze trudniejsza i trzeba będzie wznieść się na najwyższy poziom.

Przed zbliżającym się weekendem z pewnością powinniśmy sprawdzić, czy nasze budziki działają poprawnie. W najbliższych dniach będą one chyba koniecznością, ponieważ godziny rozgrywania sesji mogą niektórych przerazić. Dla doświadczonych fanów MotoGP nie jest to jednak żadna nowość i nocne oraz ranne zmagania nie powinny stanowić większego problemu.

PIĄTEK – 18 PAŹDZIERNIKA 2019

02:00 Moto3 – Grand Prix Japonii: I SESJA TRENINGOWA 
Ipla

02:55 MotoGP – Grand Prix Japonii: I SESJA TRENINGOWA 
Ipla

03:55 Moto2 – Grand Prix Japonii: I SESJA TRENINGOWA 
Ipla

06:15 Moto3 – Grand Prix Japonii: II SESJA TRENINGOWA 
Ipla

07:10 MotoGP – Grand Prix Japonii: II SESJA TRENINGOWA 
Ipla

08:10 Moto2 – Grand Prix Japonii: II SESJA TRENINGOWA 
Ipla


SOBOTA – 19 PAŹDZIERNIKA 2019

02:00 Moto3 – Grand Prix Japonii: III SESJA TRENINGOWA 
Ipla


02:55 MotoGP – Grand Prix Japonii: III SESJA TRENINGOWA 
Ipla


03:55 Moto2 – Grand Prix Japonii: III SESJA TRENINGOWA 
Ipla


05:35 Moto3 – Grand Prix Japonii: SESJA KWALIFIKACYJNA 
Ipla


06:30 MotoGP – Grand Prix Japonii: IV SESJA TRENINGOWA 
Ipla


07:10 MotoGP – Grand Prix Japonii: SESJA KWALIFIKACYJNA 
Ipla


08:05 Moto2 – Grand Prix Japonii: SESJA KWALIFIKACYJNA 
Ipla


NIEDZIELA – 20 PAŹDZIERNIKA 2019

01:40 Moto3 – Grand Prix Japonii: ROZGRZEWKA 
Ipla


02:10 Moto2 – Grand Prix Japonii: ROZGRZEWKA 
Ipla


02:40 MotoGP – Grand Prix Japonii: ROZGRZEWKA 
Ipla


04:00 Moto3 – Grand Prix Japonii: WYŚCIG 
Ipla


05:20 Moto2 – Grand Prix Japonii: WYŚCIG 
Ipla


07:00 MotoGP – Grand Prix Japonii: WYŚCIG 
Ipla

About Michał Winiarczyk