Grand Prix Styrii F1 na antenie Eleven Sports 1

Kierowcy Formuły 1 nawet nie myślą o odpoczynku. Po inauguracyjnym wyścigu o Grand Prix Austrii przyszedł czas na zmagania o Grand Prix Styrii. Inna nazwa, ale tor pozostaje ten sam – Red Bull Ring.  Pierwszy wyścig sezonu 2020 przysporzył sporo […]

Kierowcy Formuły 1 nawet nie myślą o odpoczynku. Po inauguracyjnym wyścigu o Grand Prix Austrii przyszedł czas na zmagania o Grand Prix Styrii. Inna nazwa, ale tor pozostaje ten sam – Red Bull Ring. 

Pierwszy wyścig sezonu 2020 przysporzył sporo emocji. Nie tylko kierowcom, którzy byli bardzo spragnieni walki na torze, ale również kibicom stęsknionym za królową sportów motorowych. Po 217 dniach przerwy od ostatniej rywalizacji nawet słabe zawody byłyby pozytywnie odebrane, a to, co zobaczyliśmy w niedzielę, usatysfakcjonowało absolutnie każdego pasjonata wyścigów samochodowych.

Wprawdzie na pierwszej pozycji znów widzieliśmy Mercedesa, ale to nie Lewis Hamilton okazał się najlepszy. Brytyjczyk w ciągu weekendu otrzymał od sędziów dwie kary. Pierwszą za zignorowanie żółtej flagi podczas kwalifikacji, a drugą za manewr z Alexandrem Albonem. Ostatecznie Mistrz Świata został sklasyfikowany na czwartej pozycji. Na pierwszym stopniu podium stanął Valtteri Bottas. Fin wyprzedził Charlesa Leclerca, dla którego drugie miejsce przy słabej dyspozycji Ferrari było jak zwycięstwo. Na najniższym stopniu podium stanął Lando Norris. Dla młodego Brytyjczyka było to pierwsze podium w karierze. O miejsce w top 3 walczył także Sergio Perez, ale on podobnie jak Hamilton otrzymał pięciosekundową karę. Bardzo słabo wypadli kierowcy Red Bulla. Na domowym torze nie zdobyli ani jednego punktu. Max Verstappen nie dojechał do mety z powodu awarii samochodu, a Albon po incydencie z Hamiltonem także nie został sklasyfikowany. Powodów do zadowolenia nie może mieć także Sebastian Vettel, żegnający się z zespołem Ferrari po tym sezonie. Niemiec startował do wyścigu z jedenastego pola startowego, a zmagania ukończył na ostatniej punktowanej pozycji. Po raz kolejny nie ustrzegł się błędów, po nieprzemyślanym manewrze ataku Carlosa Sainza, spadł na koniec stawki.

Na następne, miejmy nadzieję nie mniejsze emocje, nie będziemy musieli długo czekać. Rywalizacja na torze Red Bull Ring, ale już pod nazwą Grand Prix Styrii, rozpocznie się  w piątek. Wszystkie sesje treningowe, kwalifikacje, a także oczywiście wyścig będziemy mogli oglądać na antenie Eleven Sports 1. Na torze znów zobaczymy Roberta Kubicę. Polak weźmie udział w pierwszej sesji treningowej, zastępując Antonio Giovinazziego.

PIĄTEK – 10 LIPCA

10:30 Formuła 1 – Grand Prix Styrii: STUDIO na żywo
*(również o 12:40)
Ipla
Studio: Maciej Jermakow

10:55 Formuła 1 – Grand Prix Styrii: I SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

14:30 Formuła 1 – Grand Prix Styrii: STUDIO na żywo
*(również o 16:40)
Ipla
Studio: Maciej Jermakow

14:55 Formuła 1 – Grand Prix Styrii: II SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

23:00 Magazyn #ELEVENF1 na żywo
Ipla
Studio: Maciej Jermakow

SOBOTA – 11 LIPCA

11:30 Formuła 1 – Grand Prix Styrii: STUDIO na żywo
*(również o 13:05)
Ipla
Studio: Maciej Jermakow

11:55 Formuła 1 – Grand Prix Styrii: III SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

14:00 Formuła 1 – Grand Prix Styrii: STUDIO na żywo
*(również o 16:20)
Ipla
Studio: Maciej Jermakow

14:55 Formuła 1 – Grand Prix Styrii: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
IplaNIEDZIELA – 12 LIPCA

14:00 Formuła 1 – Grand Prix Styrii: STUDIO na żywo
Ipla

15:05 Formuła 1 – Grand Prix Styrii: WYŚCIG na żywo
Ipla

17:10 Formuła 1 – Grand Prix Styrii: STUDIO na żywo
Ipla

 

 

About Michał Winiarczyk