Grand Prix Toskanii na antenie Eleven Sports 1

Kierowcy Formuły 1 nie opuszczają Włoch. Po rywalizacji na torze Monza, teraz czeka ich przeprowadzka na obiekt Mugello.  Już w najbliższy weekend kierowcy Formuły 1 przystąpią do historycznych zmagań. Po raz pierwszy wyścig rozegrany zostanie na torze Mugello – fabrycznym […]

Kierowcy Formuły 1 nie opuszczają Włoch. Po rywalizacji na torze Monza, teraz czeka ich przeprowadzka na obiekt Mugello. 

Już w najbliższy weekend kierowcy Formuły 1 przystąpią do historycznych zmagań. Po raz pierwszy wyścig rozegrany zostanie na torze Mugello – fabrycznym obiekcie Ferrari. Dla ekipy z Maranello będzie to jubileuszowy, tysięczny wyścig w historii Mistrzostw Świata. Trudno jednak o gorsze okoliczności sportowego święta. Dyspozycja włoskiej ekipy jest na tyle zła, że jej kierowcy nie są w stanie walczyć o punktowane pozycje. Podczas wyścigu na torze Monza Charles Leclerc oraz Sebastian Vettel nie ukończyli rywalizacji. Zmagania w Grand Prix Toskanii raczej nie odmienią sytuacji w legendarnym zespole F1. Mugello to kolejny tor, na którym kluczową rolę odgrywała będzie jednostka napędowa, co jak wiadomo, jest obecnie największą bolączką Ferrari.

Ostatni wyścig był za to niezapomniany dla Pierra Gasly’ego. Francuz reprezentujący barwy zespołu Alpha Tauri odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w karierze. Pomogła w tym kara dla Lewisa Hamiltona, który w nieodpowiednim momencie zjechał do alei serwisowej, za co ukarany został karą postoju w boksach. Spowodowało to, że głos w walce o triumf zabrali kierowcy niżej sklasyfikowanych zespołów. Za Francuzem do mety dojechali  Carlos Sainz oraz Lance Stroll. Na włoskiej ziemi został zatem odegrany hymn Italii dla zespołu Alpha Tauri. Szczęśliwy Francuz długo nie schodził z podium. Jak sam przyznał w wywiadach, chciał jak najdłużej nacieszyć się tą chwilą, ponieważ nie wie, jak długo będzie musiał czekać na kolejny taki moment. Historia Gasly’ego pokazuje, jak skrajnie mogą potoczyć się losy kierowców. Zawodnik, który rok temu został zdegradowany z głównego zespołu Red Bulla to teamu juniorskiego, odnosi swój największy sukces w karierze, podczas gdy zastępujący go Alex Albon zamyka stawkę.

PIĄTEK –  11 WRZEŚNIA 2020

10:30 Formuła 1 – Grand Prix Toskanii: STUDIO na żywo
*(również o 12:40)
Ipla

10:55 Formuła 1 – Grand Prix Toskanii: I SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

14:30 Formuła 1 – Grand Prix Toskanii: STUDIO na żywo
*(również o 16:40)
Ipla

14:55 Formuła 1 – Grand Prix Toskanii: II SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

19:30 Magazyn #ELEVENF1 na żywo
Ipla


SOBOTA –  12 WRZEŚNIA 2020

11:30 Formuła 1 – Grand Prix Toskanii: STUDIO na żywo
Ipla

11:55 Formuła 1 – Grand Prix Toskanii: III SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

14:35 Formuła 1 – Grand Prix Toskanii: STUDIO na żywo
Ipla

14:55 Formuła 1 – Grand Prix Toskanii: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla

16:20 Formuła 1 – Grand Prix Toskanii: STUDIO na żywo
Ipla


NIEDZIELA – 13 WRZEŚNIA 2020

14:35 Formuła 1 – Grand Prix Toskanii: STUDIO na żywo
Ipla

15:05 Formuła 1 – Grand Prix Toskanii: WYŚCIG na żywo
Ipla

17:10 Formuła 1 – Grand Prix Toskanii: STUDIO na żywo
Ipla

About Michał Winiarczyk