Grand Prix Wielkiej Brytanii na Silverstone w TSG FM

Formuła 1 jeszcze nie udaje się na wakacje. Kierowców i zawodników czeka pracowity lipiec. Przed nami dziewiąta eliminacja sezonu – Grand Prix Wielkiej Brytanii na słynnym torze Silverstone. Walka o prowadzenie w klasyfikacji generalnej robi się bardzo ciekawa. Prowadzącego Lewisa […]

Formuła 1 jeszcze nie udaje się na wakacje. Kierowców i zawodników czeka pracowity lipiec. Przed nami dziewiąta eliminacja sezonu – Grand Prix Wielkiej Brytanii na słynnym torze Silverstone.

Walka o prowadzenie w klasyfikacji generalnej robi się bardzo ciekawa. Prowadzącego Lewisa Hamiltona i drugiego Nico Rosberga dzieli zaledwie 10 punktów, a trzy z czterech ostatnich wyścigów wygrał Niemiec. Taki obrót spraw przed wyścigiem w ojczyźnie jego zespołowego partnera tylko podgrzewa atmosferę przed niedzielnym wyścigiem.

Przed rokiem na torze Silverstone zwyciężył właśnie Hamilton, a Rosberg nie dojechał do mety z powodu awarii skrzyni biegów. Wówczas na podium stanęli jeszcze Valtteri Bottas oraz Daniel Ricciardo.

Tor Silverstone owiany jest już legendą. Dla wielu zespołów jest to wyścig domowy, bowiem mają one w okolicach usytuowane swoje siedziby. Tu nigdy nie można narzekać na brak zainteresowania ze strony kibiców nawet mimo tego, iż w tym samym czasie nieco ponad 100 kilometrów dalej rozgrywany jest tenisowy Wimbledon.

Podczas najbliższego weekendu wyścigowego powrócą silniki V8. Na razie jednak tylko na naszą antenę, gdzie będzie je słychać w trakcie relacji z kwalifikacji i wyścigu.

SOBOTA – 4 LIPCA 2015

13:55 Formuła 1 – Grand Prix Wielkiej Brytanii: KWALIFIKACJE na-żywo
TSG-FM
Komentarz:  Przemysław Mitak

NIEDZIELA – 5 LIPCA 2015

13:55 Formuła 1 – Grand Prix Wielkiej Brytanii: WYŚCIG na-żywo
TSG-FM
Komentarz: Przemysław Mitak 

About Krzysztof Sędzicki