Grupa Azoty Chemik Police w Pucharze CEV

Drugim rywalem Grupy Azoty Chemika Police w Pucharze CEV będzie zespół  Sanaya Libby’s La Laguna mający swoją siedzibę na hiszpańskiej Teneryfie.  W pierwszej rundzie rozgrywek o Puchar CEV siatkarki z Police okazały się lepsze od faworyzowanych zawodniczek Galatasaray, pokonując Turczynki […]

Drugim rywalem Grupy Azoty Chemika Police w Pucharze CEV będzie zespół  Sanaya Libby’s La Laguna mający swoją siedzibę na hiszpańskiej Teneryfie.  W pierwszej rundzie rozgrywek o Puchar CEV siatkarki z Police okazały się lepsze od faworyzowanych zawodniczek Galatasaray, pokonując Turczynki w stosunku 3;1 oraz 3;2.

Polski zespół przystąpi do dwumeczu w dobrych humorach, drużyna Grupy Azotów Chemika Police buduje bowiem kapitalną serie zwycięskich meczów. Licznik kolejnych wygranych z rzędu wskazuje aktualnie 17 takich meczów, a ostatnią porażkę zespół z województwa zachodniopomorskiego poniósł 2 maja 2019 roku przegrywając spotkanie o brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski.

Awans przeciwnika policzanek Sanaya Libby’s La Laguna do  drugiej rundy to najlepsze osiągnięcie hiszpańskiego klubu w Pucharze CEV od 2015 roku. W poprzedniej rundzie zespół z Wysp Kanaryjskich dwukrotnie, w stosunku 3;0, pokonał albański Partizani Tirana.

Pierwsze spotkanie już w środę 22 stycznia o godzinie 18. Transmisję z parkietu z Policach przeprowadzi stacja Polsat Sport Extra.

WTOREK – 21 STYCZNIA 2020

18:00 Puchar CEV – 1/8 finału: GRUPA AZOTY CHEMIK POLICE – SANAYA LIBBY’S LA LAGUNA na żywo
Ipla

 

About Konrad Mikołajczyk