Hity DKB Handball Bundesligi w Sportklub

Aż dwa hitowe spotkanie DKB Handball Bundesligi czekają nas w tym tygodniu. W czwartek hitowe starcie w ramach 27. kolejki w niedzielę natomiast starcie na szczycie tabeli w zaległym spotkaniu. Transmisje z Handball Bundesligi oczywiście w Sportklub.  W tym tygodniu […]

Aż dwa hitowe spotkanie DKB Handball Bundesligi czekają nas w tym tygodniu. W czwartek hitowe starcie w ramach 27. kolejki w niedzielę natomiast starcie na szczycie tabeli w zaległym spotkaniu. Transmisje z Handball Bundesligi oczywiście w Sportklub. 

W tym tygodniu zobaczymy w grze cztery zespoły, które liczą się w grze o mistrzostwa Niemiec oraz o europejskie puchary w przyszłym sezonie. Na początek spotkanie w ramach 27. kolejki. THW Kiel, które w tym sezonie odbudowują swoją markę po kilku słabszych sezonach zmierzy się z Fuchse Berlin. Drużyna z Kilonii jest w tej chwili na drugim miejscu w tabeli i cały czas jest w grze o mistrzowską paterę. Jednak jeśli nie chcą stracić punktów, to muszą w czwartek pokonać drużynę ze stolicy Niemiec. Berlińczycy, mimo że znajdują się poza miejscem premiowanym grą w europejskich pucharach cały czas mają na nie szansę. Faworytem tego spotkania będzie ekipa z Kilonii, która nie przegrała od 5 spotkań.

W niedzielę natomiast hitowe starcie, które od kilku lat decydowały o losie mistrzostwa Niemiec. SG Flensburg-Handewitt, które w tym roku także chce obronić tytuł zmierzy się z Rhein Neckar Lowen. Spotkanie to zostanie rozegrane jako zaległe. Pierwotnie obie ekipy zmierzyć się miały w 22. kolejka, jednak obowiązku europejskie obu ekip na to nie pozwoliły. Na tym momencie rozgrywek owe spotkanie będzie kluczowe dla układu tabeli. Jeśli Flensburg wygra jeszcze bardziej umocni się na pozycji tabeli, natomiast jeśli Rhein Neckar Lowen odniesie zwycięstwo powróci do czołowej trójki tabeli.

CZWARTEK – 18 KWIETNIA 2019

19:00 DKB Handball Bundesliga – 27. kolejka: FÜCHSE BERLIN – THW KIEL na żywo

Komentarz: Kamil Gapiński

NIEDZIELA – 21 KWIETNIA 2019

21:45 DKB Handball Bundesliga – 22. kolejka: RHEIN NECKAR LOWEN – SG FLENSBURG-HANDEWITT 

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam