Hity w Olsztynie i Lubinie. 23. kolejka PlusLigi w Polsacie Sport

Przed nami 23. seria gier siatkarskiej PlusLigi. W ten weekend dwa hity, które mogą być kluczowe w walce o play-offy. Oprócz tego pojedynek 13. z 15. drużyną rozgrywek, czyli ważne spotkanie w walce o utrzymanie. Cerradowi Czarni Radom oraz Aluronowi Virtu […]

Przed nami 23. seria gier siatkarskiej PlusLigi. W ten weekend dwa hity, które mogą być kluczowe w walce o play-offy. Oprócz tego pojedynek 13. z 15. drużyną rozgrywek, czyli ważne spotkanie w walce o utrzymanie.

Cerradowi Czarni Radom oraz Aluronowi Virtu Warcie Zawiercie bliżej w tym sezonie do walki o utrzymanie niż gry o pierwszą szóstkę. Obie drużyny w bieżących rozgrywkach ani razu nie znalazły się w górnej połowie tabeli. Obecnie bliżej tego są Radomianie, którzy z 30 punktami zajmują 9. miejsce. Strata do ósmego Cuprum Lubin to 5 „oczek”, a do szóstego Jastrzębskiego Węgla już 9. Z kolei beniaminek tego sezonu będzie walczył najprawdopodobniej o utrzymanie. Aktualnie ekipa z Zawiercia zajmuje 12. pozycję i mają zaledwie 2 punkty przewagi nad strefą drużyn, które zagrają w barażach. Nieco bezpieczniej wygląda różnica do strefy spadkowej – 10 „oczek”.

Ciekawie powinno być w Olsztynie, gdzie Indykpol AZS podejmie Asseco Resovię Rzeszów. Gospodarze mieli trudny czas w ostatnich tygodniach, ponieważ mierzyli się z czołówką ligi i kontynuują ten wymagający marsz. Na razie udało się ugrać tylko punkt przeciwko Skrze Bełchatów. Bez zdobyczy zakończyli mecze z ZAKSĄ i Jastrzębskim Węglem. W sobotę Akademików czeka starcie z Resovią, a w następnej kolejce z Treflem Gdańsk. Asseco w ubiegły weekend przegrała ważny pojedynek z Treflem Gdańsk, który sprawił, że zawodnicy Andrzeja Kowala spadli na 5. miejsce. Zamiast gonić drużyny znajdujące się na podium, Rzeszowianie muszą zacząć oglądać się za plecy. W Olsztynie powalczą o spokój, który powinno dać powiększenie przegrani punktowej nad Indykpolem.

Kolejny ważny mecz czeka również Cuprum LubinJastrzębski Węgiel. Gospodarze wciąż liczą na włączenie się do walki o pierwszą szóstkę, a goście obecnie zajmują ostatnie miejsce dające grę w play-offach o medale. Przed Cuprum trudny okres starć z drużynami, które są w tabeli przed nimi. Jednocześnie to właśnie te mecze zadecydują najprawdopodobniej o tym, czy Lubinian będziemy oglądać w walce o medale w tym sezonie. Jastrzębianie zdołali pokonać Indykpol, który obecnie jest największym zagrożeniem w grze o 6. miejsce, ale za plecami Olsztyna czyha Cuprum. Przewagą drużyny Ferdinando de Giorgi jest łatwiejszy terminarz końcówki rundy zasadniczej. Jastrzębianom pozostają głównie mecze z rywalami z drugiej części tabeli.

Na zakończenie 23. kolejki PlusLigi pojedynek MKS-u BędzinDafi Społem Kielce. Obie drużyny w tych rozgrywkach walczyć będą o utrzymanie w lidze. Zdecydowanie bliżej tego celu są zawodnicy z Będzina, którzy zajmują obecnie 13. miejsce z dorobkiem 22 punktów. W ostatnim tygodniu MKS pokonał Espadon Szczecin – inny zespół, do którego zagląda widmo baraży. Z kolei Kielczanie okupują niemal przez cały sezon jedną z dwóch ostatnich pozycji, które oznaczają spadek do I ligi. Zawodnicy Dafi Społem są niechlubnymi rekordzistami tego sezonu. Aż 14-krotnie zespół Dariusza Daszkiewicza schodził z parkietu bez wygranego chociażby jednego seta.

pasek2

PIĄTEK – 2 MARCA 2018

18:00 PlusLiga – 23. kolejkaCERRAD CZARNI RADOM – ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE na żywo
Polsat Sport HDIpla

SOBOTA – 3 MARCA 2018

14:45 PlusLiga – 23. kolejka: INDYKPOL AZS OLSZTYN – ASSECO RESOVIA RZESZÓW na żywo
Polsat Sport HDIpla

NIEDZIELA – 4 MARCA 2018

14:45 PlusLiga – 23. kolejka: CUPRUM LUBIN – JASTRZĘBSKI WĘGIEL na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:00 
PlusLiga – 23. kolejka: MKS BĘDZIN – DAFI SPOŁEM KIELCE na żywo
Polsat Sport HDIpla
pasek2

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)