IAAF World Challenge w Zagrzebiu na antenie TVP Sport

W najbliższy wtorek w stolicy Chorwacji odbędzie się 68 Memoriał Borisa Hanžekovica, zaliczany do IAAF World Challenge. Transmisję z zawodów przeprowadzi TVP Sport. Memoriał Borisa Hanžekovicia rozgrywany jest rokrocznie, od 1951 roku i jest poświęcony pamięci byłego chorwackiego sprintera. Odbywa […]

W najbliższy wtorek w stolicy Chorwacji odbędzie się 68 Memoriał Borisa Hanžekovica, zaliczany do IAAF World Challenge. Transmisję z zawodów przeprowadzi TVP Sport.

Memoriał Borisa Hanžekovicia rozgrywany jest rokrocznie, od 1951 roku i jest poświęcony pamięci byłego chorwackiego sprintera. Odbywa się na stadionie SRC Mladost w stolicy Chorwacji – Zagrzebiu. Pierwszy memoriał został rozegrany w 1951 roku. Od 1958 w zawodach mogą brać udział także obcokrajowcy. W 1998 zawody te  dołączyły do cyklu mityngów lekkoatletycznych o nazwie Grand Prix IAAF, organizowanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych. W latach 2003-2009 należały do kategorii Grand Prix cyklu World Athletics Tour, a od 2010 należą do cyklu World Challenge Meetings.

Gwiazdą mityngu będzie wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata, Europy oraz Igrzysk Olimpijskich w rzucie dyskiem, Chorwatka Sandra Perkovic.

Zapraszamy do śledzenia transmisji.

WTOREK – 4 WRZEŚNIA 2018

18:30 IAAF World Challenge League, Zagrzeb, Chorwacja: MITYNG na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

About Adrian Nuckowski

Przede wszystkim pasjonat sportu :)