IAAF World Indoor Tour w TVP Sport

Podczas gdy oczy całego świata sportów zimowych skierowane są na Pjonczang, fani lekkiej atletyki skupiają się na rywalizacji w IAAF World Indoor Tour. Najbliższe mityngi odbędą się w Madrycie i Bostonie. Zawody z tego prestiżowego cyklu są okazją na wywalczenie […]

Podczas gdy oczy całego świata sportów zimowych skierowane są na Pjonczang, fani lekkiej atletyki skupiają się na rywalizacji w IAAF World Indoor Tour. Najbliższe mityngi odbędą się w Madrycie i Bostonie.

Zawody z tego prestiżowego cyklu są okazją na wywalczenie minimów na halowe mistrzostwa świata w Birmingham. Do tej pory wypełniło je czternaścioro Polaków, z których część zobaczymy w czwartek na mityngu w stolicy Hiszpanii. Piotr Lisek, Adam Kszczot, Angelika Cichocka, Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk są już pewni startu w Anglii. W Madrycie obok nich wystartują Mateusz Borkowski, Paweł Wojciechowski, Robert Sobera i Anna Jagaciak-Michalska.

W Bostonie zabraknie reprezentantów Polski – znaczną większość stawki stanowić będą przedstawiciele gospodarzy. Wśród nich pojawią się takie gwiazdy jak Christian Coleman, który już pobił w tym roku rekord świata Maurice’a Greene’a na 60 m, który jednak z przyczyn formalnych nie mógł zostać uznany, a także Dawn Harper-Nelson, Lolo Jones, Jasmin Stowers, Natasha Hastings czy Phyllis Francis.

Oba mityngi pokaże TVP Sport. Zmagania w Madrycie odbędą się w czwartek, a w Bostonie w sobotę.

CZWARTEK – 8 LUTEGO 2018

20:20 IAAF World Indoor Tour – Madrid Indoor Meeting, Madryt, Hiszpania: MITYNG HALOWY na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Hubert Malinowski – Sebastian Chamara

SOBOTA – 10 LUTEGO 2018

23:00 IAAF World Indoor Tour – New Balance Indoor Grand Prix, Boston, USA: MITYNG HALOWY na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Hubert Malinowski – Sebastian Chamara

About Wojciech Nowakowski