Inauguracja sezonu biathlonowego w Östersund

Szwedzkie Östersund będzie gospodarzem inauguracji Pucharu Świata 2017/2018 zmagań biathlonowych. W tym roku cykl ten schodzi na dalszy plan, w perspektywie bowiem zawodnicy mają igrzyska olimpijskie w Pjongczangu. Wśród pań Laurze Dahlmeier, zdobywczyni Kryształowej Kuli w roku ubiegłym, wyrosła groźna […]

Szwedzkie Östersund będzie gospodarzem inauguracji Pucharu Świata 2017/2018 zmagań biathlonowych. W tym roku cykl ten schodzi na dalszy plan, w perspektywie bowiem zawodnicy mają igrzyska olimpijskie w Pjongczangu.

Wśród pań Laurze Dahlmeier, zdobywczyni Kryształowej Kuli w roku ubiegłym, wyrosła groźna rywalka. Jej rodaczka Denise Herrmann, występująca wcześniej bez karabinu i odnosząca najlepsze wyniki na krótkich dystansach (2. miejsce w klasyfikacji sprintu w sezonie 2013/2014) i sztafecie (brąz igrzysk w Soczi), już w ubiegłym roku próbowała swoich sił w biathlonie, gdzie święciła triumfy pomimo wielu pudeł. Teraz poprawiła swoją formę na strzelnicy i stała się kolejną niemiecką nadzieją na sukcesy. W Östersund zabraknie zmagającej się niedawno z urazem łydki Gabrieli Koukalovej.

Wśród mężczyzn mistrzem do pobicia jest Martin Fourcade. Do grona największych rywali Francuza zaliczać się będą Niemcy, na czele z Simonem Schemppem i Arndem Peifferem, czy Rosjanie, na czele z Antonem Szypulinem. Groźni jak zwykle będą też Norwegowie dwojga imion – Johannes Thingnes Boe, Emil Hegle Svendsen oraz szykujący się do zakończenia kariery Ole Einar Bjoerndalen, który dla przygotowań do igrzysk w Pjongczangu poświęcił zyskane dzięki głosom sportowców członkostwo w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim.

W Östersund zobaczymy siedmioro Polaków. Trener kadry kobiet Nikołaj Panitkin powołał Monikę Hojnisz, Weronikę Nowakowską, Magdalenę Gwizdoń oraz Krystynę Guzik, a trener kadry mężczyzn Tobias Torgersen zaufał Grzegorzowi Guzikowi, Łukaszowi Szczurkowi oraz Andrzejowi Nędzy-Kubińcowi.

W pierwszym tygodniu Pucharu Świata rozegrane zostaną sztafety mieszane (zarówno klasyczna, jak i pojedyncza, znana szerzej jako „supermikst”) oraz biegi indywidualne, sprinterskie i pościgowe. Transmisje na żywo przekażą Eurosport oraz Polsat Sport.

NIEDZIELA – 26 LISTOPADA 2017

14:15 Puchar Świata, Östersund, Szwecja: WSTĘP DO ZAWODÓW na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

14:15 Puchar Świata, Östersund, Szwecja: POJEDYNCZA SZTAFETA MIESZANA na żywo
Polsat Sport Extra HD Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla


17:00 Puchar Świata, Östersund, Szwecja: SZTAFETA MIESZANA na żywo
Polsat Sport HD IplaEurosport 1 HDEurosport Player

ŚRODA – 29 LISTOPADA 2017

17:05 Puchar Świata, Östersund, Szwecja: BIEG INDYWIDUALNY KOBIET na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

CZWARTEK – 30 LISTOPADA 2017

17:05 Puchar Świata, Östersund, Szwecja: BIEG INDYWIDUALNY MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

PIĄTEK – 1 GRUDNIA 2017

17:30 Puchar Świata, Östersund, Szwecja: SPRINT KOBIET na żywo
Polsat Sport Extra HDEurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

SOBOTA – 2 GRUDNIA 2017

14:30 Puchar Świata, Östersund, Szwecja: SPRINT MĘŻCZYZNna żywo
Polsat Sport Extra HDEurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

NIEDZIELA – 3 GRUDNIA 2017

13:00 Puchar Świata, Östersund, Szwecja: BIEG POŚCIGOWY KOBIET na żywo
Polsat Sport Extra HD Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla


15:00 Puchar Świata, Östersund, Szwecja: BIEG POŚCIGOWY MĘŻCZYZNna żywo
Polsat Sport Extra HDEurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

About Wojciech Nowakowski