ITTF Finals w Eurosport Playerze

Po rywalizacji o Puchar Świata najlepsi tenisiści i tenisistki stołowi świata zjadą do Zhengzhou na finał sezonu 2020. Transmisje na żywo z trzeciej odsłony odmrażania tej dyscypliny na najwyższym poziomie międzynarodowym obejrzeć będzie można na platformie Eurosport Player. W zawodach, […]

Po rywalizacji o Puchar Świata najlepsi tenisiści i tenisistki stołowi świata zjadą do Zhengzhou na finał sezonu 2020. Transmisje na żywo z trzeciej odsłony odmrażania tej dyscypliny na najwyższym poziomie międzynarodowym obejrzeć będzie można na platformie Eurosport Player.

W zawodach, które zorganizowano w zastępstwie corocznego finału World Touru, który to cykl został przerwany już w marcu, po rozegraniu zaledwie trzech z dwunastu zaplanowanych przed finałem imprez. W przeciwieństwie do Pucharu Świata, którego zmagania mogliśmy śledzić w ostatnich dniach, kwalifikacje do ITTF Finals opierały się na światowym rankingu, bez ograniczeń dotyczących reprezentowanych krajów czy kontynentalnych parytetów. Mimo to w turnieju, który rozgrywany będzie systemem pucharowym, zabraknie części czołowych zawodników świata.

U panów w szesnastoosobowej stawce zabraknie przede wszystkim Timo Bolla, jednak, podobnie jak w ubiegły weekend w Weihai, Europejczycy będą mieli silną reprezentacje w osobach Mattiasa Falcka czy Dimitrija Ovtcharova – obaj w Pucharze Świata doszli do ćwierćfinałów, co nie udało się m.in. światowemu numerowi 6. i zarazem najwyżej sklasyfikowanemu w rankingu nie-Azjacie, Hugo Calderano. Mimo wszystko, kibice na świecie ostrzą sobie zęby na rewanż za niedzielny finał, w którym Fan Zhendong pokonał swojego dziewięć lat starszego rodaka, Ma Longa. Do walki pomiędzy Chińczykami może się włączyć też ten, którego zabrakło w Weihai – Xu Xin, obecny wicelider rankingu, będzie również ciekawostką techniczną dla widzów, gdyż jest to jedyny zawodnik w stawce, który stosuje tzw. chwyt piórkowy.

Wśród nieobecnych w turnieju kobiet dominują Chinki – Liu Shiwen, Ding Ning czy Zhu Yiling mają na koncie mnóstwo medali największych imprez, także złotych, jednak obecnie ustępują pola młodszym rodaczkom. Chen Meng i Sun Yingsha, które zmierzyły się ze sobą w finale Pucharu Świata (triumfowała ta pierwsza, starsza o sześć lat), są obecnie pierwszą i trzecią rakietą świata, a przedziela je Mima Ito. Japonka musiała w półfinale turnieju w Weihai uznać wyższość Sun, jednak w meczu o trzecie miejsce nie dała szans reprezentującej Niemcy Han Ying. Tej ostatniej zawodniczki nie zobaczymy w Zhengzhou, gdzie nadzieje Europy utrzymywać będą Austriaczka Sofia Polcanova i Niemka Petrissa Solja, a zaatlantyckim rodzynkiem w gronie 16 uczestniczek będzie Portorykanka Adriana Diaz.

CZWARTEK – 19 LISTOPADA 2020

03:00 ITTF Finals, Zhengzhou, Chiny 1/8 FINAŁU KOBIET


04:40 ITTF Finals, Zhengzhou, Chiny 1/8 FINAŁU MĘŻCZYZN


07
:30 ITTF Finals, Zhengzhou, Chiny 1/8 FINAŁU KOBIET


09:10 ITTF Finals, Zhengzhou, Chiny 1/8 FINAŁU MĘŻCZYZN


12:00 ITTF Finals, Zhengzhou, Chiny 1/8 FINAŁU KOBIET


13:40 ITTF Finals, Zhengzhou, Chiny 1/8 FINAŁU MĘŻCZYZN

PIĄTEK – 20 LISTOPADA 2020

03:00 ITTF Finals, Zhengzhou, Chiny 1/8 FINAŁU KOBIET


04:40 ITTF Finals, Zhengzhou, Chiny 1/8 FINAŁU MĘŻCZYZN


07
:30 ITTF Finals, Zhengzhou, Chiny ĆWIERĆFINAŁY KOBIET


09:10 ITTF Finals, Zhengzhou, Chiny ĆWIERĆFINAŁY MĘŻCZYZN


12:00 ITTF Finals, Zhengzhou, Chiny ĆWIERĆFINAŁY KOBIET


13:40 ITTF Finals, Zhengzhou, Chiny ĆWIERĆFINAŁY MĘŻCZYZN

SOBOTA – 21 LISTOPADA 2020

07:00 ITTF Finals, Zhengzhou, Chiny PÓŁFINAŁ KOBIET


07:50 ITTF Finals, Zhengzhou, Chiny PÓŁFINAŁ MĘŻCZYZN


08:40 ITTF Finals, Zhengzhou, Chiny PÓŁFINAŁ KOBIET


09:30 ITTF Finals, Zhengzhou, Chiny PÓŁFINAŁ MĘŻCZYZN

NIEDZIELA – 22 LISTOPADA 2020

08:00 ITTF Finals, Zhengzhou, Chiny FINAŁ KOBIET


08:50 ITTF Finals, Zhengzhou, Chiny FINAŁ MĘŻCZYZN

About Wojciech Nowakowski