JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia w TVP Sport HD

Kolejny czwartek i kolejne spotkanie z Polską Hokej Ligą. Tym razem czeka nas spotkanie dwóch bardzo utytułowanych drużyn. Naprzeciw siebie staną JKH GKS Jastrzębie i Comarch Cracovia.  Patrząc na obecną sytuację w tabeli Polskiej Hokej Ligi, można sądzić, że czeka […]

Kolejny czwartek i kolejne spotkanie z Polską Hokej Ligą. Tym razem czeka nas spotkanie dwóch bardzo utytułowanych drużyn. Naprzeciw siebie staną JKH GKS Jastrzębie i Comarch Cracovia. 

Patrząc na obecną sytuację w tabeli Polskiej Hokej Ligi, można sądzić, że czeka nas spotkanie bez żadnej stawki. Nic jednak mylnego. Mimo że obie ekipy zajmują bezpieczne lokaty w tabeli odpowiednio 4 i 5 miejsce, dające grę w fazie play-off cały czas muszą walczyć o ich utrzymanie. W myśl regulaminu PHL im wyższa lokata po sezonie zasadniczym tym teoretycznie słabszy rywal w play-off. Drużyna z Górnego Śląska wydaję się w bardziej korzystniejszej sytuacji. Jastrzębie do trzeciego miejsca tracą tylko zaledwie dwa punkty a ich aktualna dyspozycja i seria siedmiu spotkań wygranych z rzędu sugeruję, że będą faworytem czwartkowego spotkania. Cracovia jako jeden z najbardziej utytułowanych drużyn w historii PHL obecnego sezonu nie zalicza do udanych. Dopiero piątek miejsce w tabeli nie wróży nic dobrego przed rundą finałową. Obie w ekipy w tym roku już się spotkały na tafli. Podczas spotkania w Krakowie lepsza okazała się ekipa z Jastrzębia Zdrój wygrywając 4:1.

CZWARTEK – 10 STYCZNIA 2018

17:30 Polska Hokej Liga – runda 4, 37. kolejka: JKH GKS JASTRZĘBIE – COMARCH CRACOVIA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam