Kajakarze górscy rozpoczynają rywalizację w Pucharze Świata!

Podczas, gdy kajakarze klasyczni zakończyli już tegoroczny cykl Pucharu Świata, specjaliści od slalomu dopiero przystępują do akcji. Inauguracyjne zawody odbędą się na arenie, na której rywalizowano dwa lata temu podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Od tego czasu w Lee Valley […]

Podczas, gdy kajakarze klasyczni zakończyli już tegoroczny cykl Pucharu Świata, specjaliści od slalomu dopiero przystępują do akcji. Inauguracyjne zawody odbędą się na arenie, na której rywalizowano dwa lata temu podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Od tego czasu w Lee Valley nie odbywały się żadne większe zawody. Najwyższy, więc czas by tor ten był areną rywalizacji o wysoką stawkę. Przejazdy finałowe obserwować będzie można za pośrednictwem drugiego programu Eurosportu.

Na starcie stanie cała światowa czołówka. Nie zabraknie zatem m.in słowackich mistrzów Michala Martikana (pięciokrotny medalista olimpijski) oraz braci bliźniaków Petera i Pavla Hochschornerów. Największą nadzieją gospodarzy na dobre wyniki będą startujący w konkurencji C2 Richard Hounslow i David Florence. W tej samej konkurencji liczyć powinni się również złoci medaliści zeszłotygodniowych Mistrzostw Europy Luki Bozica i Saso Tajlata ze Słowenii. My, oczywiście liczymy na dobry występ srebrnych w Wiedniu Piotr Szczepańskiego i Marcina Pochwałę oraz na wicemistrzów świata juniorów braci Andrzeja i Filipa Brzezińskich. W konkurencji K1 będziemy świadkami najbardziej zauważalnej nieobecności. W zawodach nie wystąpi Vavrinec Hradilek, czyli ubiegłoroczny mistrz świata z Pragi.Starać zastąpić się go będą inni Czesi. Jiri Prsavec i Vit Prindis, którzy zajęli dwa pierwsza miejsca na podium podczas europejskiego czempionatu. W rywalizacji zobaczymy trzech braci Polaczyków – Mateusza, Grzegorza i Rafała. Wśród kobiet ciekawostką są panie, które rywalizują zarówno w kajaku i kanadyjce. Znakomitym przykładem jest Jessica Fox, która zdobywała medale w obu tych konkurencjach. Oprócz Australijki w K1 liczyć się powinny takie zawodniczki jak Jana Dukatova, Ricarda Funk czy Emelie Fer. W kanadyjce na dobre lokaty liczą m.in Caroline Loir i Katerina Hoskova. Jedyną Polką podczas pierwszych zawodów Pucharu Świata będzie Natalia Pacierpnik (K1).

górny pasek

SOBOTA – 7 CZERWCA 2014

13:30 Puchar Świata, Wielka Brytania: ZAWODY na żywo
Eurosport 2 HD

Komentarz: Bogdan Chruścicki

pasek

NIEDZIELA – 8 CZERWCA 2014

14:00 Puchar Świata, Wielka Brytania: ZAWODY na żywo
Eurosport 2 HD

Komentarz: Bogdan Chruścicki

górny pasek

About Bartosz Mierzwa