Kobiecy Puchar Świata w skokach narciarskich w Eurosport Playerze

Ponad miesiąc po rywalizacji w Ramsau Puchar Świata w skokach narciarskich powraca do rywalizacji. Zawody w Ljubnie pokaże Eurosport Player. Po wygranej na własnym terenie Marity Kramer to właśnie Austriaczka jest liderką klasyfikacji generalnej. W Ljubnie jednak do faworytek zaliczać […]

Ponad miesiąc po rywalizacji w Ramsau Puchar Świata w skokach narciarskich powraca do rywalizacji. Zawody w Ljubnie pokaże Eurosport Player.

Po wygranej na własnym terenie Marity Kramer to właśnie Austriaczka jest liderką klasyfikacji generalnej. W Ljubnie jednak do faworytek zaliczać się będą gospodynie – na czele z drugą w Ramsau Niką Križnar i Emą Klinec, która z powodu pandemii opuściła inauguracyjne zawody. Niepowodzenie, jakim było siódme miejsce, odbić będzie chciała Maren Lundby – najlepsza obecnie skoczkini na świecie najgłośniej wyraża niezadowolenie wobec nieodrabiania odwoływanych zawodów kobiet.

W sobotę po raz pierwszy w tym sezonie rozegrane zostaną zawody drużynowe. Podopieczne Łukasza Kruczka wystartują w nim w składzie Anna Twardosz, Joanna Szwab, Kinga Rajda, Kamila Karpiel. Ponadto do Ljubna udały się Wiktoria Przybyła i Nicole Konderla. Biało-Czerwone walczyć będą o awans do drugiej serii. Wśród faworytek wymienia się przede wszystkim Słowenki (do wspomnianych Križnar i Klimec dołączą Urša Bogataj i Špela Rogelj), a także Austriaczki, którym liderować będzie wspominana Marita Kramer, Japonki z Sarą Takanashi na czele i Niemki, które jednak wystartują bez Cariny Vogt – pierwszej w historii mistrzyni olimpijskiej oraz multimedalistce mistrzostw świata, która jednak nigdy nie zdobyła Kryształowej Kuli.

SOBOTA – 23 STYCZNIA 2021

13:55 Puchar Świata, Ljubno, Słowenia: KONKURS DRUŻYNOWY

NIEDZIELA – 24 STYCZNIA 2021

13:55 Puchar Świata, Ljubno, Słowenia: KONKURS INDYWIDUALNY 

About Wojciech Nowakowski