Kolejna gala UFC w Polsacie Sport

Choć Jan Błachowicz jest zainteresowany tylko walką o pas mistrzowski, to rezultat jednego ze starć najbliższej gali UFC w Jacksonville może być dla niego istotny. Anthony Smith zmierzy się bowiem z Gloverem Teixeirą. Transmisja w nocy ze środy na czwartek […]

Choć Jan Błachowicz jest zainteresowany tylko walką o pas mistrzowski, to rezultat jednego ze starć najbliższej gali UFC w Jacksonville może być dla niego istotny. Anthony Smith zmierzy się bowiem z Gloverem Teixeirą. Transmisja w nocy ze środy na czwartek od 3.00 w Polsacie Sport!

Rankingi UFC dla wielu bywają niezrozumiałe. W tym momencie Smith jest klasyfikowany na trzecim miejscu, a nad nim – nie licząc mistrza Jona Jonesa – znajdują się jeszcze Dominick Reyes oraz Thiago Santos. Wszyscy trzej mieli już okazję poznać siłę „Bonesa”, przegrywając z nim przez decyzję sędziów. Dlatego właśnie czwarty w rankingu Błachowicz uważa, że teraz przyszła jego kolej. Czy pozostali mają takie zdanie? Nie do końca. Reyes i Santos zdążyli już wielokrotnie powiedzieć, że liczą na rewanż z Jonesem. Teraz jednak najwięcej do powiedzenia może mieć Smith – z prostego względu. Ma zaplanowaną walkę. W nocy ze środy na czwartek zmierzy się z Gloverem Teixerą. Wygrana w efektownym stylu może tylko go zachęcić do odważnej roboty medialnej w celu zwrócenia uwagi mistrza. Jones jednak od dawna jest za tym, by jego kolejnym rywalem był Błachowicz. Smith na razie musi jednak wygrać z Teixeirą, by w ogóle myśleć o rewanżu. Z ostatnich dziewięciu pojedynków wygrał siedem, a w swoim ostatnim występie poradził sobie z faworyzowanym Alexandrem Gustafssonem, wysyłając Szweda na, prawdopodobnie tylko tymczasową, emeryturę. Wygrał w Sztokholmie przez poddanie w czwartej rundzie. Brazylijczyk wygrał trzy ostatnie starcia i dość niespodziewanie może jeszcze namieszać w czołówce kategorii półciężkiej.

Walka wieczoru:
Anthony Smith vs Glover Teixeira

Karta główna:
Ovince St. Preux vs Ben Rothwell
Alexander Hernandez vs Drew Dober
Ricky Simon vs Ray Borg
Karl Roberson vs Marvin Vettori

Karta wstępna:
Andrej Arłouski vs Philipe Lins
Michael Johnson vs Thiago Moises
Sijara Eubanks vs Sarah Moras
Gabriel Benitez vs Omar Morales
Hunter Azure vs Brian Kelleher
Chase Sherman vs Isaac Villanueva

CZWARTEK – 14 MAJA 2020

03:0Sporty walki: UFC Fight Night na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Mateusz Bartkowiak