Kolejne spotkania półfinałowe włoskiej Serie A1. Transmisje w Sportklubie i nSport+

Przed nami kolejny weekend z siatkarską Serie A1. Panowie w półfinałach spotkają się już po raz trzeci, a panie po raz drugi. Kto przybliży się do finałów po kolejnych meczach? W męskiej Serie A1 za nami w sumie już cztery […]

Przed nami kolejny weekend z siatkarską Serie A1. Panowie w półfinałach spotkają się już po raz trzeci, a panie po raz drugi. Kto przybliży się do finałów po kolejnych meczach?

W męskiej Serie A1 za nami w sumie już cztery półfinały. Za każdym razem wygrywali gospodarze, a to oznacza, że w obu parach mamy remis 1:1. Siatkarze Sir Safety Perugia rozpoczęli tę fazę od mocnego uderzenia i dość pewnego zwycięstwa nad Diatec Trentino 3:1. Gracze z Trento wygrali jedną partię, ale w pozostałych odstawali od rywali. Inaczej było w drugim pojedynku w Trento, gdy to Diatec rozpoczęło od wygrania pierwszego seta. Drugi i trzeci bardzo wyraźnie wygrali zawodnicy z Perugii, ale Trentino zdołało się podnieść i zwyciężyć po tie-breaku. W drugiej parze dużo emocji było w obu pojedynkach. W pierwszym Cucine Lube Civitanova pokonało 3:2 Azimut Modena. Gdy obie drużyny spotkały się w ubiegły weekend, ponownie skończyło się z korzyścią dla gospodarzy, a więc Azimutu, który wygrał 3:1.

W sobotę czeka nas również drugi pojedynek półfinałowy w żeńskiej Serie A1. Udanie tę rundę rozpoczęły siatkarki Imoco Volley Conegliano, wygrywając na wyjeździe 3:0 z Savino Del Bene Scandicci. Mimo to spotkanie było wyrównane. Dwie pierwsze partie kończyły się wynikiem 23:25. Sprawa awansu wciąż jest otwarta, ale najbliższy mecz może okazać się kluczowe. Zwłaszcza, jeżeli Imoco wykorzysta – w przeciwieństwie do rywalek – atut własnego boiska.

pasek2

SOBOTA – 7 KWIETNIA 2018

18:00 Serie A1 – 1/2 Finału: SIR SAFETY PERUGIA – DIATEC TRENTINO na żywo


20:25 Serie A1 – 1/2 finału: IMOCO VOLLEY CONEGLIANO – SAVINO DEL BENE SCANDICCI na żywo

NIEDZIELA – 8 KWIETNIA 2018

18:00 Serie A1 – 1/2 Finału: CUCINE LUBE CIVITANOVA – AZIMUT MODENA  na żywo

pasek2

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)