Koniec sezonu kolarstwa przełajowego w Eurosport Playerze

Wyścig Waaslandscross w Sint-Niklaas będzie ostatnim w tegorocznym sezonie kolarstwa przełajowego na światowym poziomie. Finał serii Ethias Cross i zarazem sezonu obejrzeć będzie można w Eurosport Playerze. Waaslandscross odbędzie się w bardzo okrojonej obsadzie. Wśród pań zabraknie aż trzech z […]

Wyścig Waaslandscross w Sint-Niklaas będzie ostatnim w tegorocznym sezonie kolarstwa przełajowego na światowym poziomie. Finał serii Ethias Cross i zarazem sezonu obejrzeć będzie można w Eurosport Playerze.

Waaslandscross odbędzie się w bardzo okrojonej obsadzie. Wśród pań zabraknie aż trzech z pięciu najbardziej uznanych Holenderek – Ceylin del Carmen Alvarado, Lucindy Brand i Yary Kastelijn. Tym samym szansę na udany finisz będą miały Annemarie Worst, Denise Betsema oraz ich rodaczki, które w tym sezonie walczyły o prym w kategorii U23 – Manon Bakker, Aniek van Alphen czy Fem van Empel. Do głosu dojść mogą też zawodniczki z innych państw – z pierwszym numerem na starcie stanie liderka kadry gospodarzy, Sanne Cant, zaś wśród zawodniczek spoza Beneluksu figurują pojedyncze nazwiska – wśród nich Brytyjka Anna Kay, Amerykanka Rebecca Fahringer, Francuzka Marion Norbert Riberolle Włoszki Eva Lechner i Alice Maria Arzuffi.

Wśród mężczyzn absencja Mathieu van der Poela i Wouta van Aerta, która miała miejsce też na początku sezonu cyclocrossowego, na koniec sezonu była również oczekiwana. Tym samym grupa faworytów ograniczyła się do tych samych nazwisk, co wcześniej – Eli Iserbyt, Toon Aerts, Laurens Sweeck i Michael Vanthourenhout ze strony belgijskiej oraz Lars van der Haar i Corne van Kessel spośród Holendrów.

SOBOTA – 20 LUTEGO 2021

13:45 Waaslandcross Sint-Niklaas, Sint-Niklaas, Belgia: WYŚCIG KOBIET 
Eurosport Player

15:00 Waaslandcross Sint-Niklaas, Sint-Niklaas, Belgia: WYŚCIG MĘŻCZYZN 
Eurosport Player

About Wojciech Nowakowski