Kontynuacja premierowych zawodów biathlonowego PŚ w Eurosporcie i Polsacie Sport Extra

Po sztafetowej i sprinterskiej inauguracji biathloniści i biathlonistki rywalizujący w Östersund w zawodach Pucharu Świata mieli parę dni przerwy. W środę na trasę powrócą panowie, a w czwartek panie. Pierwsze biegi sprinterskie padły łupem obrońców żółtych plastronów – Dorothei Wierer […]

Po sztafetowej i sprinterskiej inauguracji biathloniści i biathlonistki rywalizujący w Östersund w zawodach Pucharu Świata mieli parę dni przerwy. W środę na trasę powrócą panowie, a w czwartek panie.

Pierwsze biegi sprinterskie padły łupem obrońców żółtych plastronów – Dorothei Wierer i Johannesa Thingnesa Boe. To oni również będą faworytami biegów indywidualnych. Norweg największego rywala upatrywać może w swoim rodzonym bracie, Tarjeiu, a także wracającym do wysokiej formy po nieudanym sezonie Martinie Fourcadzie. Z kolei Włoszka za swoimi plecami miała nieco gorzej strzelającą Marte Olsbu Roeiseland oraz Marketę Davidovą – rówieśniczka naszej Kamili Żuk zza południowej granicy notuje dużo lepsze wejście w rywalizację seniorską od reprezentantki Polski.

Sztafety, które rozegrane zostaną w weekend, pokażą siłę poszczególnych nacji. Oprócz faworytów zwrócić uwagę należy przede wszystkim na Rosjan, którzy odbudowują swoją kadrę przetrzebioną dyskwalifikacjami za doping, a także Szwedów, którzy od igrzysk w Pjongczangu coraz wyraźniej zaznaczają swoją pozycję w światowym biathlonie, zwłaszcza żeńskim, a występy przed własną publicznością jedynie dodają im skrzydeł, czego dowodem był triumf w supermikście Hanny Öberg i Sebastiana Samuelssona.

ŚRODA – 4 GRUDNIA 2019

16:05 Puchar Świata, Östersund, Szwecja: 20 KM MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

CZWARTEK – 5 GRUDNIA 2019

16:10 Puchar Świata, Östersund, Szwecja: 15KM KOBIET na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla
,

SOBOTA – 7 GRUDNIA 2019

17:15 Puchar Świata, Östersund, Szwecja: STUDIO na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

17:30 Puchar Świata, Östersund, Szwecja: POJEDYNCZA SZTAFETA MĘŻCZYZN na żywo
*(od 17:45 również w Eurosport 1 HD)
IplaEurosport 1 HDEurosport Player

NIEDZIELA – 8 GRUDNIA 2019

15:30 Puchar Świata, Östersund, Szwecja: SZTAFETA KOBIET na żywo
*(o 17:00  w Eurosporcie 2 HD)
IplaEurosport Player

About Wojciech Nowakowski