Lekkoatletyka – Diamentowa Liga w Paryżu w Polsacie Sport Extra

Dwunasty mityng w tegorocznym cyklu. W programie zawodów na Stade Charlety są m.in. konkurs pchnięcia kulą z udziałem Konrada Bukowieckiego i Michała Haratyka oraz bieg na 1500 metrów, w którym wystartuje Marcin Lewandowski. W Diamentowej Lidze bieg na 1500 m […]

Dwunasty mityng w tegorocznym cyklu. W programie zawodów na Stade Charlety są m.in. konkurs pchnięcia kulą z udziałem Konrada Bukowieckiego i Michała Haratyka oraz bieg na 1500 metrów, w którym wystartuje Marcin Lewandowski.

W Diamentowej Lidze bieg na 1500 m jest niezwykle silnie obsadzony. W Paryżu będzie światowa czołówka i można się spodziewać także wyników na bardzo wysokim poziomie. W stolicy Francji stanie na starcie aż dwunastu zawodników z lepszymi życiówkami. W stawce znajdą się m.in. norwescy bracia Ingebrigtsen, rewelacyjny w tym sezonie Ronald Musagala z Ugandy i Ayanleh Souleiman z Dżibuti. W Paryżu ma być też bardzo dobra obsada pchnięcia kulą. Z dziewięciu zawodników, aż pięciu uzyskiwało w tym roku już wyniki powyżej 22 m, w tym Haratyk. To jedna z lekkoatletycznych konkurencji, którą w tym roku jest najtrudniej obstawiać. Co konkurs, to inny zwycięzca. Ciekawie w Diamentowej Lidze powinno być także w konkursie dyskobolek. Powrót do zwycięskiej serii zapowiada mistrzyni olimpijska, świata i Europy Sandra Perkovic. Chorwatka jednak jest wyraźnie w słabszej dyspozycji, choć zapewnia, że na treningach wygląda to lepiej niż na zawodach. Parę dni temu musiała jednak uznać wyższość dwóch Kubanek, a ona do przegrywania nie jest przyzwyczajona. Bardzo dobrą obsadę ma też kobieca tyczka. Nie zabraknie tam też polskiego akcentu, bo na liście startowej jest Wenezuelka Robeilys Peinado. Prowadzi ją były trener Moniki Pyrek i Piotra Liska Wiaczesław Kaliniczenko. Na 400 m ppł kibice zobaczą m.in. nieobliczalnego Norwega Karstena Warholma, który w tym sezonie poprawił wynikiem rekord Europy – 47,12. Wydaje się, że w Paryżu nie powinien mieć problemów z wygraną.

SOBOTA – 24 SIERPNIA 2019

20:00 Lekkoatletyka: Diamentowa Liga w Paryżu na żywo
Ipla

About Mateusz Bartkowiak