Letni Puchar Kontynentalny w Wiśle na antenie TVP Sport

Już w najbliższy weekend Wisła po raz drugi tego lata będzie gościć skoczków narciarskich. Tym razem ranga zawodów będzie jednak niższa. Pora na Puchar Kontynentalny.  Letnie Grand Prix 2020 rozpoczęło się i zakończyło w Wiśle. Dwa konkursy indywidualne na skoczni […]

Już w najbliższy weekend Wisła po raz drugi tego lata będzie gościć skoczków narciarskich. Tym razem ranga zawodów będzie jednak niższa. Pora na Puchar Kontynentalny. 

Letnie Grand Prix 2020 rozpoczęło się i zakończyło w Wiśle. Dwa konkursy indywidualne na skoczni im. Adama Małysza były jedynymi zawodami w tegorocznym letnim cyklu. Pozostałe zaplanowane zmagania zostały odwołane z powodu panującej pandemii koronawirusa. Wszytko wskazuje na to, że podobnie będzie w przypadku Pucharu Kontynentalnego. Na polskim obiekcie odbędą się jedyne konkursy w cyklu 2020. Na październik zaplanowane były zawody w Rasnovie. Jednak ze wspomnianego już powodu, rywalizacja w Rumunii nie dojdzie do skutku. Jeszcze mniej ciekawie wygląda sytuacja Pucharu Kontynentalnego Pań. Tam rywalizacja w ogóle nie dojdzie do skutku.

W wiślańskich zmaganiach zobaczymy dwunastu reprezentantów Polski. Trener Michal Dolezal do składu powołał dziewięciu przedstawicieli Kadry Narodowej. Z czołówki polskich zawodników zabraknie jedynie trzech najlepiej spisujących się skoczków w LGP w Wiśle, czyli Dawida Kubackiego, Kamila Stocha i Piotra Żyły, którzy zmagania ukończyli na podium. Dodatkowo zobaczymy trzech zawodników Kadry Młodzieżowej. Na skoczni zaprezentują się zatem: Stefan Hula, Kacper Juroszek, Maciej Kot, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Mateusz Gruszka, Arkadiusz Jojko i Jarosław Krzak.

W Polsce zameldują  się przedstawiciele jedenastu nacji. Na liście startowej znajduje się kilku dobrych zawodników znanych z rywalizacji w Pucharze Świata. Zobaczymy m.in. Anze Laniska, Tilena Bartola, Markusa Schiffnera oraz Mackenzie Boyd-Clowesa. Transmisje obu konkursów indywidualnych będą obecne na antenie TVP Sport. Zmagania skomentują Stanisław Snopek i Mateusz Leleń, a studio przed i po zawodach prowadził będzie Marcin Rams.

PIĄTEK – 18 WRZEŚNIA

13:45 Letni Puchar Kontynentalny – Wisła: KONKURS INDYWIDUALNY 

Studio: Marcin Rams

Komentarz: Stanisław Snopek, Mateusz Leleń

Reporterka: Anna KozińskaSOBOTA – 19 WRZEŚNIA 

10:45 Letni Puchar Kontynentalny – Wisła: KONKURS INDYWIDUALNY 

Studio: Marcin Rams

Komentarz: Stanisław Snopek, Mateusz Leleń

Reporterka: Anna Kozińska

 

 

About Michał Winiarczyk