Liga Mistrzów w TVP przez trzy lata!

Telewizja Polska pozyskała od Telewizji Polsat prawa na pokazywanie meczów Ligi Mistrzów w otwartej telewizji. TVP pokaże jeden mecz tygodniowo oraz skróty pozostałych spotkań. Pierwszy mecz już dzisiaj: Ajax Amsterdam – Dynamo Kijów. O negocjacjach między TVP a Polsatem wiadomo […]

Telewizja Polska pozyskała od Telewizji Polsat prawa na pokazywanie meczów Ligi Mistrzów w otwartej telewizji. TVP pokaże jeden mecz tygodniowo oraz skróty pozostałych spotkań. Pierwszy mecz już dzisiaj: Ajax Amsterdam – Dynamo Kijów.

O negocjacjach między TVP a Polsatem wiadomo było od dłuższego czasu. Dzisiaj oficjalnie obaj nadawcy doszli do porozumienia i wspólnie będą pokazywać rozgrywki piłkarskiej Ligi Mistrzów przez najbliższe trzy sezony. TVP 1, TVP Sport i sport.tvp.pl pokażą jeden środowy mecz. Bezpośrednio po nim zaplanowano studio, w którym pokazane zostaną skróty pozostałych spotkań.

TVP rozpocznie pokazywanie spotkań Ligi Mistrzów już dzisiaj, 22 sierpnia. Na TVP 1, TVP Sport oraz sport.tvp.pl będzie można obejrzeć starcie Ajaxu Amsterdam z Dynamem Kijów, którego barwy reprezentuje Tomasz Kędziora. Za tydzień Telewizja Polska transmitować będzie pojedynek PAOK-u Saloniki z Benficą Lizbona.

TVP od 2012 roku pokazuje rozgrywki Champions League. W latach 2012-2015 oraz od 2017 roku jest to jeden mecz w każdym tygodniu rozgrywek. W latach 2015-2017 były to mecze polskich drużyn oraz finały.

W tym roku po raz pierwszy w Polsce będą transmitowane wszystkie spotkania Ligi Mistrzów „na żywo”. To dzięki sześciu kanałom premium stworzonym przez Telewizję Polsat (więcej tutaj).

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)