ŁKS o krok od tytułu. Kolejne mecze finałowe Ligi Siatkówki Kobiet w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra

Już w poniedziałek, 29 kwietnia możemy poznań Mistrza Polski w siatkówce kobiet. Po dwóch pierwszych starciach finałowych o krok od tytułu jest ŁKS Commercecon Łódź. Transmisja spotkań o medale Ligi Siatkówki Kobiet w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra. Komplet […]

Już w poniedziałek, 29 kwietnia możemy poznań Mistrza Polski w siatkówce kobiet. Po dwóch pierwszych starciach finałowych o krok od tytułu jest ŁKS Commercecon Łódź. Transmisja spotkań o medale Ligi Siatkówki Kobiet w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra.

Komplet dziesięciu setów obejrzeli kibice podczas dwóch dotychczas rozegranych pojedynków finałowych Ligi Siatkówki Kobiet. Oba pojedynki były wyrównane, ale padły łupem jednej drużyny. ŁKS Commercecon Łódź jest już tylko o mały krok od zdobycia tytułu Mistrzyń Polski w sezonie 2018/2019. Zawodniczki Michała Maska wygrały 2-krotnie 3:2 z rywalkami zza miedzy – Grot Budowlanymi Łódź. Chociaż wszystkie mecze finałowe rozgrywane są w jednej hali – Sport Arena w Łodzi, która jest domowym obiektem zarówno ŁKS-u, jak i Budowlanych – w poniedziałek formalnym gospodarzem będzie ten pierwszy z zespołów. Ciężko jednak w takim wypadku mówić o przewadze własnego parkietu. Kibice zarówno w hali, jak i przed telewizorami liczą, że łódzkie drużyny utrzymają dotychczasowy poziom. Jeżeli podopieczne Błażeja Krzyształowicza zdołają tym razem przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, dojdzie do czwartego spotkania, które rozegrane zostanie 2 maja.

Remis mamy w pojedynku o brązowe medale. Chemik Police rozegrał bardzo słabe pierwsze starcie z Developresem Skyres Rzeszów, w którym uległ 0:3. W drugim pojedynku, który rozegrany został w piątek wydawało się, że zwycięzcę poznamy również w trzech partach i będzie to Chemik, który prowadził 2:0. Jednak Rzeszowianki zdołały doprowadzić do tie-breaka po dwóch kolejnych wygranych seta. W nim jednak zdecydowane zwycięstwo odniosły Policzanki 15:5. W poniedziałek rywalizacja przeniesie się ponownie do Police, a w czwartek na pewno wróci na Podkarpacie.

PONIEDZIAŁEK – 29 KWIETNIA 2019

17:30 Liga Siatkówki Kobiet – mecz o 3. miejsce: CHEMIK POLICE – DEVELOPRES SKYRES RZESZÓW na żywo
Polsat Sport HDIpla


20:30 Liga Siatkówki Kobiet – finał: ŁKS COMMERCECON ŁÓDŹ – GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ na żywo
Polsat Sport HDIpla

CZWARTEK – 2 MAJA 2019

17:30 Liga Siatkówki Kobiet – mecz o 3. miejsce: DEVELOPRES SKYRES RZESZÓW – CHEMIK POLICE na żywo
Ipla


20:30 Liga Siatkówki Kobiet – finał: GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ – ŁKS COMMERCECON ŁÓDŹ na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)