Łódź o krok od półfinału. Drugie pojedynki ćwierćfinałowe Ligi Siatkówki Kobiet w Polsacie Sport

Bardzo blisko wejścia do półfinału Ligi Siatkówki Kobiet są dwie ekipy z Łodzi. Zarówno ŁKS Commercecon, jak i Grot Budowlani wygrali swoje pierwsze pojedynki ćwierćfinałowe i na wyjazdach będą walczyli o przypieczętowanie awansu. Transmisje w Polsacie Sport. ŁKS Commercecon Łódź w […]

Bardzo blisko wejścia do półfinału Ligi Siatkówki Kobiet są dwie ekipy z Łodzi. Zarówno ŁKS Commercecon, jak i Grot Budowlani wygrali swoje pierwsze pojedynki ćwierćfinałowe i na wyjazdach będą walczyli o przypieczętowanie awansu. Transmisje w Polsacie Sport.

ŁKS Commercecon Łódź w minioną niedzielę zrobił pierwszy z dwóch wymaganych kroków do półfinału Ligi Siatkówki Kobiet. Podopieczne Michała Maska wygrały 3:1 z BKS Profi Credit Bielsko-Biała. Łodzianki tylko w trzeciej partii nie zdołały sprostać wymaganiom postawionym przez zawodniczki Bartłomieja Piekarczyka. Teraz w Bielsku to gospodynie muszą martwić się, co poprawić w swojej grze, aby wrócić jeszcze w tym sezonie do Łodzi i tam powalczyć o półfinał. Pierwszy pojedynek jasno utwierdził w przekonaniu, że to ŁKS jest faworytem w tej parze, ale aby to potwierdzić, Łodzianki muszą zagrać zdecydowanie lepiej w Bielsku niż 15 lutego. Wówczas to BKS przed własną publicznością mógł cieszyć się z gładkiej wygranej 3:0, która przyszła nadzwyczaj łatwo, bo tylko w pierwszym secie ŁKS zdołał zdobyć więcej niż 18 punktów.

Ewentualny trzeci mecz: w poniedziałek, 1 kwietnia w Łodzi. W półfinale rywalem będzie Developres Skyres Rzeszów.

Blisko awansu jest także drugi łódzki zespół – Grot Budowlani Łódź. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza pierwszy krok wykonały dwa dni przed ŁKS-em, w piątek. Wówczas w trzech setach rozprawiły się z Bankiem Pocztowym Pałac Bydgoszcz. Mimo gładkiej wygranej 3:0, mecz był bardzo wyrównany. Pierwsza partia zakończyła się grą na przewagi, a dwie kolejne wynikami 25:22 dla Budowlanych. Dlatego też pojedynek w Bydgoszczy nie będzie formalnością, jak mogłoby się wydawać. Patrząc na mecze fazy zasadniczej, złamana została ich zasada, bo wówczas spotkania wygrywał zespół gości. Ekipa z Bydgoszczy nie ma nic przeciwko, aby rozpoczęta w miniony piątek zasada miała również zastosowanie w czwartek. Wygrana Pałacu – podobnie jak w przypadku pierwszej pary – na decydujące starcie przeniesie nas do Łodzi.

Ewentualny trzeci mecz: w niedzielę, 31 marca w Łodzi. W półfinale rywalem będzie Chemik Police.

CZWARTEK – 28 MARCA 2019

17:30 Liga Siatkówki Kobiet – 1/4 finału: BKS PROFI CREDIT BIELSKO-BIAŁA – ŁKS COMMERCECON ŁÓDŹ na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:30 Liga Siatkówki Kobiet – 1/4 finału: BANK POCZTOWY PAŁAC BYDGOSZCZ – GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ na żywo
Polsat Sport HDIpla

NIEDZIELA – 31 MARCA 2019

20:30 Liga Siatkówki Kobiet – 1/4 Finału: GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ – BANK POCZTOWY PAŁAC BYDGOSZCZ na żywo
Polsat Sport HDIpla

PONIEDZIAŁEK – 1 KWIETNIA 2019

17:30 Liga Siatkówki kobiet – 1/4 finału: ŁKS COMMERCECON ŁÓDŹ – BKS PROFI CREDIT BIELSKO-BIAŁA na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)