Łódzki finał w Lidze Siatkówki Kobiet. Finały w Polsacie Sport

W najbliższy wtorek rozpoczną się decydujące o medalach spotkania w Lidze Siatkówki Kobiet. O tytuł mistrzowski zmierzą się dwie łódzkie ekipy, które w półfinałach pokonały faworytów. Transmisje w Polsacie Sport. Ekipy ŁKS-u Commercecon Łódź i Grot Budowlanych Łódź w dwóch ostatnich […]

W najbliższy wtorek rozpoczną się decydujące o medalach spotkania w Lidze Siatkówki Kobiet. O tytuł mistrzowski zmierzą się dwie łódzkie ekipy, które w półfinałach pokonały faworytów. Transmisje w Polsacie Sport.

Ekipy ŁKS-u Commercecon ŁódźGrot Budowlanych Łódź w dwóch ostatnich latach przegrywały finały z Chemikiem Police. Przed rokiem był to ŁKS, a dwa lata temu Budowlani. Tym razem na pewno jedna z tych ekip będzie mogła cieszyć się ze złotych medali. W fazie zasadniczej obie drużyny grały na bardzo wyrównanym poziomie, o czym świadczy zdobyta liczba punktów – 47:46 na korzyść ŁKS-u. W pierwszej rundzie play-off – co nie było dużym zaskoczeniem – przyszłe finalistki uporały się z rywalkami. Commercecon wyeliminował BKS Profi-Credit Bielsko-Biała, z Grot nie dał szans Bankowi Pocztowemu Pałac Bydgoszcz. W obu rywalizacjach wystarczyły tylko dwa spotkania. Niemal sensacyjnie ta sytuacja powtórzyła się w półfinałach, gdy łódzkie ekipy mierzyły się z głównymi faworytkami do awansu. ŁKS po zaciętym, choć bardzo nierównym spotkaniu w Rzeszowie z Developresem Skyres, w którym wygrał 3:2, w drugim meczu potrzebował tylko trzech partii do przypieczętowania awansu. Jeszcze mniej setów mieliśmy w drugiej parze. Główne faworytki do złota – Chemik Police został rozgromiony przez Budowlanych na własnym terenie 3:0 (20, 16, 14). W Łodzi mecz był bardziej wyrównany, ale znów na korzyść Grotu 3:1 (w ostatnim secie do 12).

Po raz pierwszy od 1965 roku na dwóch pierwszych miejscach sklasyfikowane będą zespoły z tego samego miasta. Wówczas były to AZS AWF Warszawa i Legia Warszawa. Natomiast po raz pierwszy od 1983 roku tytuł Mistrzyń Polski zdobędzie ekipa z Łodzi. Trzydzieści sześć lat temu wywalczył go ŁKS.

Wyniki bezpośrednich starć w sezonie 2018/2019: 3:1 dla ŁKS-u Commercecon Łódź i 3:2 dla Grot Budowlanych Łódź.

O brąz powalczą Chemik PoliceDevelopres Skyres Rzeszów – dwójka największych przegranych tego sezonu, patrząc na sytuację w tabeli po rundzie zasadniczej. Jednej z tych ekip w przyszłym sezonie nie zobaczymy w rozgrywkach Ligi Mistrzów, w których występowały w bieżących rozgrywkach. Po słabej postawie w półfinałach ciężko wskazać nawet minimalnego faworyta, choć po pierwszej fazie byłyby to obrończynie tytułu. Dzisiaj jednak ich forma jest dużą zagadką.

Wyniki bezpośrednich starć w sezonie 2018/2019: 3:0, 3:0 dla Chemika Police i 3:1 dla Developresu Skyres Rzeszów

WTOREK – 23 KWIETNIA 2019

17:30 Liga Siatkówki Kobiet – mecz o 3. miejsce: CHEMIK POLICE – DEVELOPRES SKYRES RZESZÓW na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:30 Liga Siatkówki Kobiet – finał: ŁKS COMMERCECON ŁÓDŹ – GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ na żywo
Polsat Sport HDIpla

PIĄTEK – 26 KWIETNIA 2019

17:30 Liga Siatkówki Kobiet – mecz o 3. miejsce: DEVELOPRES SKYRES RZESZÓW – CHEMIK POLICE na żywo
Polsat Sport HDIpla


20:30 Liga Siatkówki Kobiet – finał: GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ – ŁKS COMMERCECON ŁÓDŹ na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)