Majka, Kwiatkowski i CCC na starcie Wyścigu dookoła Walencji. Transmisje w Eurosport 1

68. edycja Wyścigu dookoła Walencji pozwoli przygotować się czołowym kolarzom do trudów obecnego sezonu. Swój start, oprócz dwóch najbardziej znanych polskich zawodników, zapowiedzieli m.in. Greg Van Avermaet i Nairo Quintana, który zapowiedział walkę o zwycięstwo zarówno w tegorocznym Giro, jak […]

68. edycja Wyścigu dookoła Walencji pozwoli przygotować się czołowym kolarzom do trudów obecnego sezonu. Swój start, oprócz dwóch najbardziej znanych polskich zawodników, zapowiedzieli m.in. Greg Van Avermaet i Nairo Quintana, który zapowiedział walkę o zwycięstwo zarówno w tegorocznym Giro, jak i Tour de France.

Wyścig w Walencji jest organizowany z przerwami od 1929 roku. Ostatni taki okres miał miejsce w latach 2009-2015. Wznowioną rok temu rywalizację wygrał Wout Poels, stając się pierwszym holenderskim kolarzem, który wygrał ten Tour. W tym roku kolarze będą rywalizować na 5 – etapowej trasie, w której skład wchodzi drużynowa jazda na czas. Kluczowym, może okazać się etap czwarty. Dwa podjazdy, oraz wzniesienie poprzedzające linię mety, mogą okazać się zbyt trudne dla zawodników, którzy wywalczą przewagę we wcześniejszych etapach podczas sprintu. Cały wyścig na żywo na antenie Eurosport 1 oraz Eurosport Player, w pierwszych pięciu dniach lutego.

pasek2

ŚRODA – 1 LUTEGO 2017

15:00 Wyścig dookoła Walencji: ETAP 1 na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player

CZWARTEK – 2 LUTEGO 2017

15:00 Wyścig dookoła Walencji: ETAP 2 na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player

PIĄTEK – 3 LUTEGO 2017

15:00 Wyścig dookoła Walencji: ETAP 3 na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player

SOBOTA – 4 LUTEGO 2017

14:30 Wyścig dookoła Walencji: ETAP 4 na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player

NIEDZIELA – 5 LUTEGO 2017

13:15 Wyścig dookoła Walencji: ETAP 5 na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player

pasek2

About Piotr Szczeciński