Mecz o 3.miejsce i finał Copa America w Polsacie Sport i Polsacie Sport Premium 1!

W ten weekend czekają nas ostateczne rozstrzygnięcia w Copa America! Dzisiaj o 21:00 w meczu o 3. miejsce zmierzą się reprezentacje Argentyny i Chile. Albicelestes spisywali się słabo w fazie grupowej, ale w ćwierćfinale po niezłej grze pokonali Wenezuelę 2-0, […]

W ten weekend czekają nas ostateczne rozstrzygnięcia w Copa America!

Dzisiaj o 21:00 w meczu o 3. miejsce zmierzą się reprezentacje Argentyny i Chile. Albicelestes spisywali się słabo w fazie grupowej, ale w ćwierćfinale po niezłej grze pokonali Wenezuelę 2-0, dając swoim kibicom nadzieje. Niemniej jednak w półfinale okazali się gorsi od Brazylii i teraz pozostała im już tylko walka o brąz. Ekipa Reinaldo Ruedy miała z kolei chrapkę na zwycięstwo w mistrzostwach Ameryki Południowej trzeci raz z rzędu, ale w 1/2 finału niespodziewanie uległa Peru i to w dodatku aż 0-3. Z pewnością był to dla Chilijczyków duży cios, po którym niełatwo będzie im się podnieść, co mogą wykorzystać podopieczni Lionela Scaloniego.

Jutro o 22:00 rozpocznie się wielki finał, w którym Brazylijczycy zmierzą się z Peruwiańczykami. Gospodarze turnieju od samego jego początku radzą sobie doskonale, nie przegrywając do tej pory żadnego spotkania. W półfinale uporali się z Argentyną i teraz staną przed szansą wygrania Copa America. Ostatni raz ta sztuka udała im się 12. lat temu. Reprezentacja Peru ma na swoim koncie dwa triumfy w mistrzostwach Ameryki Południowej :w 1939. i 1975. roku. W tej edycji rozgrywek spisuje się nadspodziewanie dobrze, choć w grupie zajęła dopiero 3. miejsce. W 1/4 i 1/2 finału piłkarze La Blanquirroja uporali się z bardzo mocnymi zespołami: najpierw z Kolumbią, a następnie z Chile. Jutrzejszego wieczora staną oni przed szansą sprawienia największej niespodzianki, ale nie będzie to łatwe, bowiem ekipa Canarinhos wydaje się być mocniejsza, a dodatkowo wystąpi przed własną publicznością, co może mieć duże znaczenie. Mamy nadzieje, że emocji nie zabraknie!

SOBOTA – 6 LIPCA 2019

20:50 Copa America, Sao Paulo, Brazylia – mecz o 3. miejsce: ARGENTYNA – CHILE na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Szymon Rojek – Piotr Koźmiński

NIEDZIELA – 7 LIPCA 2019

21:50 Copa America, Rio de Janerio, Brazylia – finał: BRAZYLIA – PERU na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Cezary Kowalski – Bartłomiej Rabij

About Eryk Waniek

Pasjonat angielskiej piłki, Madridista od małego, oddany kibic Radomiaka, sympatyk Czarnych Radom.