Mecz o Tarczę Wspólnoty w Eleven Sports 1!

Już w sobotę na Wembley rozegra się prawdziwy hit przed startem najlepszej ligi świata – Premier League. Arsenal i Liverpool powalczą o Superpuchar Anglii i choć jest to mecz charytatywny, to emocji napewno nie zabraknie. Transmisja tego spotkania w Eleven […]

Już w sobotę na Wembley rozegra się prawdziwy hit przed startem najlepszej ligi świata – Premier League. Arsenal i Liverpool powalczą o Superpuchar Anglii i choć jest to mecz charytatywny, to emocji napewno nie zabraknie. Transmisja tego spotkania w Eleven Sports 1.

Liverpool zapewnił sobie 19. tytuł Mistrza Anglii po trzydziestoletniej przerwie już 25 czerwca, na 7 kolejek przed końcem tego specyficznego sezonu, przy rekordowej 25-punktowej przewadze nad drugim zespołem w lidze. Ostatecznie The Reds zakończyli sezon zdobywając łącznie 99 punktów (18 punktów nad drugim Manchesterem City), osiągając najlepszy bilans w swej historii i wyrównując rekord ligi dotyczący liczby wygranych meczów. Drużyna z miasta Beatlesów najlepszy jednak miała start sezonu, bowiem po dwudziestu jeden kolejkach mieli dwadzieścia zwycięstw i jeden remis bijąc w ten sposób wszelkie rekordy wszech czasów w ligach Top 5.

Arsenal natomiast wygrał Puchar FA w pokonanym polu zostawiając kolejno Leeds Mateuszy – Klicha i Bogusza oraz Kamila Mazka, Bournemouth Artura Boruca, Portsmouth, Sheffield United, Manchester City oraz rywali zza miedzy – Chelsea. W lidze kanonierom nie poszło najlepiej. Zajęli oni ósme miejsce nie zdobywając kwalifikacji do europejskich pucharów bezpośrednio z ligi pierwszy raz od dwudziestu pięciu lat. W trakcie sezonu Unai’a Emery’ego zastąpił Freddie Ljungberg, żeby docelowo oddać pałeczkę Mikelowi Artecie, przed którym jest wielkiego Arsenalu, jak za czasów Arsene’a Wengera.

W sobotę zmierzą się ze sobą dwie świetne marki brytyjskiego futbolu. Co ciekawe, oba kluby po tyle samo razy wygrywały Tarczę Wspólnoty – 15. Co więcej, oba po tyle samo razy grały o to trofeum – 22. Liverpool ma zdecydowanie więcej Mistrzostw Anglii – 19, zaś Arsenal tylko 13. Natomiast Arsenal jest rekordzistą zwycięstw w Pucharze Anglii z liczbą 14 na koncie, przy czym The Reds wygrywali ten puchar tylko siedem razy. Zapowiada się kapitalny mecz, z wątkiem dobroczynności w tle. Sędzią tego spotkania będzie Pan Andre Marriner. Transmisja tylko w Eleven Sports 1.

SOBOTA – 29 SIERPNIA 2020

17:25 Tarcza Wspólnoty: ARSENAL FC – LIVERPOOL FC 
Ipla
Komentarz: Marcin Grzywacz, Tomasz Zieliński

19:30 Tarcza Wspólnoty: STUDIO 
Ipla

About Marceli Korytek

Trudno znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka, ale jeszcze trudniej znaleźć dobre dziecko.