Mecz o tytuł przy Łazienkowskiej? Transmisje 35. kolejki Ekstraklasy w nc+ i Eurosporcie 2

To już ostatnie dni walki o Mistrzostwo Polski. W ciągu 10 dni poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w sezonie 2015/2016. W najbliższą niedzielę jedna z drużyn może znacząco się przybliżyć do zdobycia tytułu. Dość nieoczekiwanie Podbeskidzie Bielsko-Biała znalazło się na ostatnim miejscu w grupie […]

To już ostatnie dni walki o Mistrzostwo Polski. W ciągu 10 dni poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w sezonie 2015/2016. W najbliższą niedzielę jedna z drużyn może znacząco się przybliżyć do zdobycia tytułu.

Dość nieoczekiwanie Podbeskidzie Bielsko-Biała znalazło się na ostatnim miejscu w grupie spadkowej. Górale nadal czekają na pierwsze zwycięstwo po podziale ligi. Niestety formą klub z Bielska przypomina bardziej dyspozycję z końca roku 2015 niż z początku roku 2016, gdy wydawało się, że zespół Roberta Podolińskiego ma szanse na wejście do pierwszej ósemki. Na drugim biegunie grupy jest Korona Kielce. Będzie to bardzo ważny mecz dla piłkarzy Marcina Brosza, ponieważ ewentualna wygrana może na 2. kolejki przed końcem sezonu zapewnić im utrzymanie. Korona w poprzedni weekend uporała się z Wisłą Kraków, co dało im prowadzenie w grupie spadkowej.

Po 9. meczach pierwszej porażki doznała Wisła Kraków. Mecz z Koroną był także pierwszym bez punktów pod wodzą Dariusza Wdowczyka. Biała Gwiazda – wspólnie właśnie z Kielczanami oraz Jagiellonią Białystok – są najbliżej zapewnienia sobie ligowego bytu na kolejny sezon. Dla zespołu z Reymonta może nie jest to spełnienie marzeń, ale przez pewien czas wydawało się, że na stadionie im. H. Reymana w przyszłym sezonie przyjadą zespoły I ligi. Pozostanie w Ekstraklasie jest jednak blisko. Dla Jagi obecny rok jest bardzo trudny. Po krótkiej przygodzie z Ligą Europy zespół Michała Probierza nie najlepiej odnalazł się w Ekstraklasie. Wydaje się jednak, że utrzymanie będzie formalnością.

Śląsk Wrocław jest ostatnią drużyną, która już w weekend może zacząć myśleć o kolejnym sezonie. Dla Wrocławian – podobnie jak dla Jagiellonii – obecny rok jest znacznie gorszy i zamiast walki o europejskie puchary pozostaje walka o kolejny rok w Ekstraklasie. Zespół Mariusza Rumaka w minionej kolejce dość nieoczekiwanie uległ w Zabrzu i była to pierwsza porażka od 7. meczów. Termalica Nieciecza wciąż walczy o utrzymanie. Beniaminek wywalczył dotychczas w grupie spadkowej 5 punktów. To na razie nie gwarantuje bezpiecznej pozycji, ale zespół Piotra Mandrysza może znacznie się do niej przybliżyć we Wrocławiu.

Spotkanie dwóch „imienników” zakończy 35. kolejkę w grupie spadkowej. Do niedawna zarówno Górnik Łęczna jak i Górnik Zabrze znajdowali się w strefie spadkowej. Teraz są w niej tylko ci drudzy. Łęcznianie wydostali się z niej wygrywając w Niecieczy. To zwycięstwo sprawiło, że w jednym meczu zespół Jurija Szatałowa zdobył 150% swojego dorobku z 9. poprzednich spotkań. Całkiem przyzwoicie w grupie spadkowej radzi sobie ekipa Jana Żurka. Po rundzie zasadniczej i serii spotkań bez zwycięstwa wydawało się, że znamy pierwszego spadkowicza. Tymczasem Zabrzanie w 4. ostatnich meczach zdobyli 7 punktów.

W Gdańsku wciąż liczą na awans do Ligi Europy. Lechia bardzo dobrze rozpoczęła rozgrywki grupy mistrzowskiej. Niestety w dwóch ostatnich spotkaniach wywalczyła zaledwie punkt i europejskie puchary nieznacznie oddaliły się od Piotra Nowaka i jego zawodników. Najbliższe mecze będą kluczowe i drużyna z Trójmiasta nie może sobie pozwolił na większe straty punktowe. Gdańszczanie liczą, że po wielu sezonach hucznych zapowiedzi o podboju rodzimego podwórka w końcu uda się zająć pierwsze z czterech miejsc, które premiowane są grą w rozgrywkach UEFA. O tym powoli zapominać mogą w Ruchu Chorzów. Przez pewien czas wydawało się, że zespół Waldemara Fornalika będzie w stanie sprawić kilka niespodzianek w pojedynczych meczach – co ostatecznie się udało – czy nawet powalczyć o puchary. Niestety ten drugi cel wyraźnie odjeżdża Niebieskim. Ruch zamyka tabelę grupy mistrzowskiej i ostatnie kolejki – niestety – potraktuje towarzysko.

Cracovia wróciła na podium. Pasy straciły sporo punktów na finiszu rundy zasadniczej. Lepiej prezentują się w grupie mistrzowskiej, w której zdobyli już 7 punktów, a co ważniejsze – nadal liczą się w rozgrywce o Ligę Europy. Mają nawet matematyczne szanse na wyprzedzenie Legii i Piasta w walce o Mistrzostwo Polski. Bardziej prawdopodobny jest jednak zajęcie 3. lub 4. miejsca. Dla zespołu Jacka Zielińskiego byłby to ogromny sukces, na który pracują od początku sezonu. Drużyną, która postara się im pokrzyżować plany będzie Lech Poznań. Kolejorz w poniedziałek przegrał w finale Pucharu Polski z Legią Warszawa. W samym meczu nie wyglądał na zespół gotowy stanąć do walki nawet w rozgrywkach Ligi Europy, o którą walczyć będą musieli właśnie poprzez Ekstraklasę. Drużyna Jana Urbana ma pokaźną jak na 3 kolejki przed zakończeniem rozgrywek stratę i trudny terminarz. Zarówno Cracovia jak i ich kolejni rywale – Zagłębie Lubin także liczą się w walce o europejskie puchary i na pewno nie odpuszczą.

Liga Europy wymyka się z rąk zawodnikom Czesława Michniewicza. Pogoń Szczecin nie zachwyca w ostatnim czasie i ponosi kolejne straty punktowe, które 15 maja mogą spowodować zajęcie przez Portowców miejsca poza pierwszą czwórką. W kontekście walki o puchary dla Szczecinian najistotniejsze będą starcia z Zagłębiem Lubin i Cracovią, ale niewykluczone, że dopiero w meczu z Legią dojdzie do ostatecznego rozstrzygnięcia i podziału miejsc w europejskich pucharach. O tych marzą również w Lubinie. Dla beniaminka byłby to niesamowity wyczyn już w pierwszym sezonie po wejściu do najwyższej klasy rozgrywkowej ukończyć rozgrywki na miejscu dającym awans chociażby do Ligi Europy. Mistrzowie Polski z 1991 i 2007 roku mogą wrócić do rozgrywek pod egidą UEFA już w tym roku. Nie będzie to proste zadanie, ale po ostatnich wynikach widać, że Miedziowi nie złożyli broni.

Co prawda w niedzielę nie poznamy jeszcze Mistrza Polski, ale możemy poznać zespół, który będzie miał wszystko w swoich rękach i bez oglądania się na rywala będzie mógł przystąpić do dwóch ostatnich meczów sezonu z myślą, że wszystko zależy od nich. Legia Warszawa do spotkania przystąpi, mając już jeden puchar w tym sezonie na swoim koncie. W poniedziałek po przeciętnym meczu okazała się lepsza od Lecha Poznań i zdobyła swój 18. Puchar Polski. Wojskowych jednak jedno trofeum w sezonie nie urządza. Na 100-lecie klubu chcą skompletować dublet, a jesienią zagrać w tak nieosiągalnej dla polskich klubów od 20 lat Champions League. Jednak, aby tak się stało zespół Stanisława Czerczesowa musi postawić trzy pewne kroki na drodze do tytułu. Każde zachwianie postara się wykorzystać Piast Gliwice. Dla rewelacji sezonu już gra w europejskich pucharach będzie sukcesem. Zwłaszcza, że poprzedni rok nie był najbardziej udany dla Gliwiczan. W tym jednak spisują się kapitalnie. Przez wiele kolejek byli liderami. Słabszy początek roku sprawił, że oddali pierwsze miejsce Legii. Mimo, że nikt nie stawiał na podopiecznych Radoslava Latal to właśnie oni są najgroźniejszym rywalem zespołu ze stolicy. Piast jest trzy mecze od sprawienia podobnej sensacji – oczywiście zachowując odpowiednie proporcje – jak Leicester City w Anglii.

pasek2

PIĄTEK – 6 MAJA 2016

17:40 Ekstraklasa, grupa spadkowa – 35. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Eurosport 2 HDEurosport Player
Komentarz: Julian Kowalski – Tomasz Hajto (z Bielska-Białej)
Reporter: Kacper Merk

17:55
Ekstraklasa, grupa spadkowa – 35. kolejka: PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA – KORONA KIELCE na żywo
Eurosport 2 HDEurosport Player
Komentarz: Julian Kowalski – Tomasz Hajto (z Bielska-Białej)
Reporter: Kacper Merk

20:00 Magazyn SUPERPIĄTEK  na żywo
CANAL+ Sport HD
Studio: Żelisław Żyżyński – Andrzej Juskowiak (z Krakowa)
Reporterzy: Paulina Bojarska, Filip Surma

20:25 Ekstraklasa, grupa spadkowa – 35. kolejka: WISŁA KRAKÓW – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK na żywo
CANAL+ Sport HDCanal+ Sport Online
Komentarz: Przemysław Pełka – Kazimierz Węgrzyn (z Krakowa)
Reporterzy: Paulina Bojarska, Filip Surma

22:30
Magazyn SUPERPIĄTEK na żywo
CANAL+ Sport HD
Studio: Żelisław Żyżyński – Andrzej Juskowiak (z Krakowa)
Reporterzy: Paulina Bojarska, Filip Surma

SOBOTA – 7 MAJA 2016

15:00 Magazyn GORĄCZKA PIŁKARSKIEJ SOBOTY na żywo
CANAL+ Sport HD
Studio: Piotr Salak – Grzegorz Mielcarski

15:10 Ekstraklasa, grupa spadkowa – 35. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
CANAL+ Sport HDCanal+ Sport Online
Komentarz: Cezary Olbrycht – Remigiusz Jezierski (z Wrocławia)

Reporterzy: Sonia Śledź, Mariusz Wróblewski

15:25 Ekstraklasa, grupa spadkowa – 35. kolejka: ŚLĄSK WROCŁAW – TERMALICA BRUK-BET NIECIECZA na żywo
CANAL+ Sport HDCanal+ Sport Online
Komentarz: Cezary Olbrycht – Remigiusz Jezierski (z Wrocławia)
Reporterzy: Sonia Śledź, Mariusz Wróblewski

17:30 Magazyn GORĄCZKA PIŁKARSKIEJ SOBOTY na żywo
CANAL+ Sport HD
Studio: Piotr Salak – Grzegorz Mielcarski


17:40 Ekstraklasa, grupa spadkowa – 35. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
CANAL+ Sport HDCanal+ Sport Online
Komentarz: Żelisław Żyżyński – Wojciech Jagoda (z Łęcznej)

Reporterzy: Tomasz Lipiński, Adam Westfal

17:55 Ekstraklasa, grupa spadkowa – 35. kolejka: GÓRNIK ŁĘCZNA – GÓRNIK ZABRZE na żywo
Eurosport 2 HDEurosport Player CANAL+ Sport HD Canal+ Sport Online
Komentarz w Canal+ Sport: Żelisław Żyżyński – Wojciech Jagoda (z Łęcznej)
Reporterzy w Canal+ Sport: Tomasz Lipiński, Adam Westfal

20:00 Magazyn GORĄCZKA PIŁKARSKIEJ SOBOTY na żywo
CANAL+ Sport HD
Studio: Piotr Salak – Grzegorz Mielcarski


20:10 Ekstraklasa, grupa mistrzowska – 35. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
CANAL+ Sport HDCanal+ Sport Online
Komentarz: Rafał Dębiński – Tomasz Wieszczycki (z Gdańska)
Reporterzy: Daria Kabała-Malarz, Bartosz Ignacik

20:25 
Ekstraklasa, grupa mistrzowska – 35. kolejka: LECHIA GDAŃSK – RUCH CHORZÓW na żywo
CANAL+ Sport HDCanal+ Sport Online
Komentarz: Rafał Dębiński – Tomasz Wieszczycki (z Gdańska)
Reporterzy: Daria Kabała-Malarz, Bartosz Ignacik

22:30
Magazyn LIGA+ na żywo
CANAL+ Sport HD
Studio: Michał Wodziński

NIEDZIELA – 8 MAJA 2016

15:10 Ekstraklasa, grupa mistrzowska – 35. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
CANAL+ HDCanal+ Sport Online
Komentarz: Adam Marchliński – Krzysztof Przytuła (z Krakowa)
Reporterzy: Sonia Śledź, Michał Wodziński

15:10
 
Ekstraklasa, grupa mistrzowska – 35. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
CANAL+ Sport HDCanal+ Sport Online
Komentarz: Bartosz Gleń – Maciej Murawski (ze Szczecina)
Reporterzy: Cezary Olbrycht, Mariusz Wróblewski

15:25 Ekstraklasa, grupa mistrzowska – 35. kolejka: CRACOVIA – LECH POZNAŃ na żywo
CANAL+ HD  Canal+ Sport Online
Komentarz: Adam Marchliński – Krzysztof Przytuła (z Krakowa)
Reporterzy: Sonia Śledź, Michał Wodziński

15:25 
Ekstraklasa, grupa mistrzowska – 35. kolejka: POGOŃ SZCZECIN – KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN na żywo
CANAL+ Sport HDCanal+ Sport Online
Komentarz: Bartosz Gleń – Maciej Murawski (ze Szczecina)

Reporterzy: Cezary Olbrycht, Mariusz Wróblewski

17:35
 Ekstraklasa, grupa mistrzowska – 35. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
CANAL+ HDCanal+ Sport Online
Komentarz: Rafał Wolski – Grzegorz Mielcarski (z Warszawy)
Reporterzy: Paulina Bojarska, Żelisław Żyżyński

17:55 
Ekstraklasa, grupa mistrzowska – 35. kolejka: LEGIA WARSZAWA – PIAST GLIWICE na żywo
CANAL+ HDCanal+ Sport Online
Komentarz: Rafał Wolski – Grzegorz Mielcarski (z Warszawy)
Reporterzy: Paulina Bojarska, Żelisław Żyżyński

20:00 
Magazyn LIGA+ EXTRA na żywo
CANAL+ HD
Studio: Tomasz Smokowski, Andrzej Twarowski – Kazimierz Węgrzyn, Tomasz Wieszczycki, Sławomir Stempniewski (z Warszawy)

PONIEDZIAŁEK – 9 MAJA 2016

20:00 Magazyn EKSTRAKLASA PO GODZINACH na żywo
CANAL+ Sport HD
Studio: Krzysztof Marciniak – Radosław Majdan
pasek2

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)