Mecze Polaków na mistrzostwach świata w piłce ręcznej w TVP

TVP Sport poinformowało o zakupieniu praw do meczów reprezentacji Polski podczas mistrzostw świata w piłce ręcznej, które od tygodnia rozgrywane są w Egipcie. Ponadto na antenie publicznego nadawcy transmitowane będą półfinały, mecz o trzecie miejsce i finał. Do tej pory […]

TVP Sport poinformowało o zakupieniu praw do meczów reprezentacji Polski podczas mistrzostw świata w piłce ręcznej, które od tygodnia rozgrywane są w Egipcie. Ponadto na antenie publicznego nadawcy transmitowane będą półfinały, mecz o trzecie miejsce i finał.

Do tej pory mistrzostwa można było oglądać jedynie na oficjalnym kanale IHF na Youtube oraz w zagranicznych stacjach. Coraz lepsza gra podopiecznych Patryka Rombla, którzy w grupie B pokonali Tunezję i Brazylię oraz tylko jedną bramką przegrali z Hiszpanią, spowodowała wzrost zainteresowania występem naszej reprezentacji narodowej na czempionacie w Egipcie. Spotkania, które nie będą transmitowane przez TVP, nadal będzie można oglądać na Youtube.

W drugiej fazie, która rozpoczęła się w środę, Biało-Czerwoni zmierzą się z Urugwajem, Węgrami i Niemcami. Do zmagań w grupie I przystępują z dwoma punktami za wygraną z Canarinhos. Taki sam dorobek wnoszą Niemcy, natomiast Węgrzy startują do drugiej rundy z czterema, a Hiszpanie z trzema oczkami na koncie. Tabelę zamykają Brazylia z jednym punktem i Urugwaj z zerowym dorobkiem.

Do ćwierćfinałów awansują dwie najlepsze drużyny z każdej z nowo powstałych grup. „Polska” grupa I połączy się z III, w której grają Francuzi, Portugalczycy, Norwegowie, Islandczycy, Szwajcarzy i Algierczycy.

CZWARTEK – 21 STYCZNIA 2021

15:30 Mistrzostwa Świata, Kair, Egipt – 2. runda, grupa I: URUGWAJ — POLSKA

Komentarz: Maciej Iwański – Iwona Niedźwiedź

SOBOTA – 23 STYCZNIA 2021

18:00 Mistrzostwa Świata, Kair, Egipt – 2. runda, grupa I: POLSKA — WĘGRY

PONIEDZIAŁEK – 25 STYCZNIA 2021

20:30 Mistrzostwa Świata, Kair, Egipt – 2. runda, grupa I: POLSKA — NIEMCY

About Wojciech Nowakowski