Mecze reprezentacji Polski w Pucharze Federacji na antenie TVP Sport HD oraz w serwisie sport.tvp.pl

Żeńska reprezentacja Polski w środę i piątek rozegra swoje spotkania w ramach turnieju Grupy I strefy euro-afrykańskiej Pucharu Federacji. W Zielonej Górze rywalkami biało-czerwonych będą reprezentacje Danii oraz Rosji. Transmisje na antenie TVP Sport HD oraz w serwisie sport.tvp.pl. Polskie […]

Żeńska reprezentacja Polski w środę i piątek rozegra swoje spotkania w ramach turnieju Grupy I strefy euro-afrykańskiej Pucharu Federacji. W Zielonej Górze rywalkami biało-czerwonych będą reprezentacje Danii oraz Rosji. Transmisje na antenie TVP Sport HD oraz w serwisie sport.tvp.pl.

Polskie tenisistki wystąpią w składzie: Magda Linette, Magdalena Fręch, Iga Świątek, Maja Chwalińska oraz Alicja Rosolska. Kapitanem naszej reprezentacji jest Dawid Celt.

Po raz pierwszy w historii turniej odbędzie się w naszym kraju. Do Zielonej Góry zjedzie siedem zespołów podzielonych na dwie grupy. W grupie A zmierzą się Polki, Rosjanki oraz Dunki, w grupie B natomiast zagrają Bułgarki, Estonki, Szwedki oraz Ukrainki.

Najlepsze zespoły z obu grup zagrają 9 lutego w finale, a stawką rywalizacji będzie baraż o miejsce w Grupie Światowej II.

ŚRODA – 6 LUTEGO 2019

15:45 Puchar Federacji, Zielona Góra: POLSKA – ROSJA na żywo
*(do 17:50 i od 20:45 w TVP Sport HD)
sport.tvp.plTVP Sport HD
Komentarz: Michał Lewandowski – Joanna Sakowicz-Kostecka


PIĄTEK – 8 LUTEGO 2019

16:00 Puchar Federacji, Zielona Góra: POLSKA – DANIA na żywo
*(od 18:55 w TVP Sport HD)

sport.tvp.plTVP Sport HD

SOBOTA – 9 STYCZNIA 2019

09:55 Puchar Federacji, Zielona Góra: POLSKA – DANIA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

About Piotr Dzierzgowski