Memoriał Borisa Hanžekovicia w TVP Sport

Przedostatni w tym roku mityng World Athletics Continental Tour rangi złotej zostanie rozegrany na początku tygodnia w Zagrzebiu. Na stadionie Mladosti odbędzie się Memoriał Borisa Hanžekovicia, który pokaże TVP Sport. Boris Hanžeković uważany jest za najwybitniejszego chorwackiego sportowca okresu międzywojnia. […]

Przedostatni w tym roku mityng World Athletics Continental Tour rangi złotej zostanie rozegrany na początku tygodnia w Zagrzebiu. Na stadionie Mladosti odbędzie się Memoriał Borisa Hanžekovicia, który pokaże TVP Sport.

Boris Hanžeković uważany jest za najwybitniejszego chorwackiego sportowca okresu międzywojnia. Specjalizował się w biegach sprinterskich, w tym także w sztafetach oraz biegach przez płotki. Hanžeković został zamordowany w obozie koncentracyjnym Jasenovac, do którego trafił za sprzeciwienie się Ustaszom, twórcom Niepodległego Państwa Chorwackiego, będącego zależnym od państw Osi.

Tradycyjnie dzień przed głównymi wydarzeniami mityngu rozgrywany jest konkurs kulomiotów. W poniedziałek do koła wejdą m.in. Konrad Bukowiecki, David Storl, Joe Kovacs czy Ryan Crouser. Swojego reprezentanta będziemy mieli również w otwierającym transmitowane we wtorek zmagania konkursie dyskoboli, gdzie Robert Urbanek zaprezentuje się na tle m.in. Daniel Ståhla i Andriusa Gudžiusa. Po nich w kole zameldują się panie – Polacy śledzić będą głównie wyniki Darii Zabawskiej, natomiast gospodarzy elektryzować będzie występ Sandry Perković. Na liście startowej jest również Natalia Kaczmarek, która wystąpi w biegu na 400 m, a także Michał Rozmys, który ma pobiec na 1500 m. Spośród innych gwiazd mityngu należy wymienić Michaela Rodgersa, Nataliję Łewczenko, Collinsa Kipruto, Amela Tukę, Meraf Bahtę i Lukę Janežicia.

WTOREK – 15 WRZEŚNIA 2020

18:30 World Athletics Continental Tour, Zagrzeb, Chorwacja: MITYNG 

About Wojciech Nowakowski