Mistrzostwa Europy w biathlonie na sportowych antenach Polsatu i w Eurosporcie

Duszniki-Zdrój po raz drugi w ciągu pięciu lat gościć będą mistrzostwa Europy w biathlonie. Zawody transmitować będą Polsat oraz Eurosport. W przeciwieństwie do większości dyscyplin, mistrzostwa Europy nie są imprezą prestiżową, a wręcz udział w nich nie jest ograniczony do […]

Duszniki-Zdrój po raz drugi w ciągu pięciu lat gościć będą mistrzostwa Europy w biathlonie. Zawody transmitować będą Polsat oraz Eurosport.

W przeciwieństwie do większości dyscyplin, mistrzostwa Europy nie są imprezą prestiżową, a wręcz udział w nich nie jest ograniczony do przedstawicieli krajów Starego Kontynentu. Nie inaczej będzie też w tym roku – na liście startowej widnieją reprezentanci m.in. Australii, Stanów Zjednoczonych, Kanady czy Mongolii.

Najsilniejszy skład wystawia reprezentacja Polski – o medale powalczą Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Kinga Zbylut, Anna Mąka, Joanna Jakieła, Magdalena Gwizdoń i Karolina Pitoń oraz Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec, Marcin Szwajnos, Wojciech Skorusa, Tomasz Jakieła, Przemysław Pancerz i Wojciech Filip. Zabraknie zatem jedynie Łukasza Szczurka, który zmaga się z problemami zdrowotnymi.

Spośród znanych nazwisk na uwagę zasługują Ukrainka Wita Semerenko, Niemka Franziska Hildebrand, jej rodak Johannes Kühn, Rosjanin Jewgienij Garaniczew, Norweg Erlen Bjoentegaard czy Łotysz Andrejs Rastorgujevs. Oczy kibiców zwrócone będą też na Stinę Nilsson, która zszkowoła świat biegów narciarskich ogłaszając, że zmienia dyscyplinę. Do tej pory jako biathlonistka nie odniosła wielkich sukcesów – najlepsze miejsce w tegorocznym Pucharze IBU, które zajęła, to 22 w rozegranym w ostatni piątek sprincie w niemieckim Arber.

PIĄTEK – 29 STYCZNIA 2021

20:00 Mistrzostwa Europy, Duszniki-Zdrój: STUDIO 
Ipla

SOBOTA – 30 STYCZNIA 2021

10:00 Mistrzostwa Europy, Duszniki-Zdrój: STUDIO 
Polsat Sport HDIpla

10:30 Mistrzostwa Europy, Duszniki-Zdrój: BIEG POŚCIGOWY KOBIET 
Polsat Sport HD
Ipla

11:15 Mistrzostwa Europy, Duszniki-Zdrój: STUDIO 
Polsat Sport HDIpla

12:30 Mistrzostwa Europy, Duszniki-Zdrój: STUDIO 
Polsat Sport HDIpla

13:00 Mistrzostwa Europy, Duszniki-Zdrój: BIEG POŚCIGOWY MĘŻCZYZN
Polsat Sport HDIpla

14:00 Mistrzostwa Europy, Duszniki-Zdrój: STUDIO 
Polsat Sport HDIpla

NIEDZIELA – 31 STYCZNIA 2021

10:00 Mistrzostwa Europy, Duszniki-Zdrój: STUDIO 
Ipla

10:30 Mistrzostwa Europy, Duszniki-Zdrój: SUPERMIKST
Ipla

11:30 Mistrzostwa Europy, Duszniki-Zdrój: STUDIO 
Ipla

12:30 Mistrzostwa Europy, Duszniki-Zdrój: STUDIO 
Ipla

13:00 Mistrzostwa Europy, Duszniki-Zdrój: SZTAFETA MIESZANA
Ipla

14:15 Mistrzostwa Europy, Duszniki-Zdrój: STUDIO 
Ipla

About Wojciech Nowakowski