Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym w Eurosporcie i TVP Sport

Pomimo trwającej pandemii i związanego z nią wycofania się ze startu wielu czołowych ekip, w tym tygodniu rozegrane zostaną mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym. Zawody pokażą Eurosport i TVP Sport. Holandia, Belgia, Francja, Dania – te reprezentacje w całości zrezygnowały […]

Pomimo trwającej pandemii i związanego z nią wycofania się ze startu wielu czołowych ekip, w tym tygodniu rozegrane zostaną mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym. Zawody pokażą Eurosport i TVP Sport.

Holandia, Belgia, Francja, Dania – te reprezentacje w całości zrezygnowały ze startu w Płowdiw. Niemcy wysyłają tylko Maximiliana Levy’ego, który największe sukcesy odnosił w keirinie i w sprincie drużynowym. Osłabione są także kadry Włochów (zabraknie m.in. Filippo Ganny) oraz Wielkiej Brytanii. Jakkolwiek będzie wyglądała ostateczna lista startowa, należy się cieszyć, że te mistrzostwa w ogóle dojdą do skutku.

Skład reprezentacji Polski nie jest jeszcze oficjalnie znany – naszą kadrę zdziesiątkował koronawirus i choć na liście zgłoszeń, która jest dostępna na stronie Europejskiej Unii Kolarskiej, widnieje większość naszych liderów, wiadomo już, że większości z nich zabraknie. Koniec sezonu 2020 potwierdził Filip Prokopyszyn, a absencję Mateusza Rudyka ogłosił na Twitterze prof. Leszek Sibilski. Do startu przygotowuje się natomiast Wojciech Pszczolarski, który dwukrotnie posmakował już złota ME – w 2015 i 2018 roku wygrywał w wyścigu punktowym.

Dodatkowo sytuację w naszej reprezentacji komplikują dwie sprawy – postępowanie windykacyjne wobec długów PZKol, które skutkuje coraz częstszymi wizytami komornika na torze w Pruszkowie, będącym nie tylko najważniejszym obiektem naszej kadry, ale też siedzibą Związku, a także fakt, że u jednego z naszych kadrowiczów wykryto EPO. Doniesienia „Przeglądu Sportowego” potwierdził w rozmowie z wicenaczelnym gazety, red. Kamilem Wolnickim dyrektor POLADA, dr Michał Rynkowski. Nazwisko zawodnika, wobec którego toczone jest postępowanie, pozostaje na razie nieznane.

ŚRODA – 11 LISTOPADA 2020

16:55 Mistrzostwa Europy, Płowdiw, Bułgaria DZIEŃ 1
(*o 23:55  w TVP Sport)

Komentarz w Eurosporcie: Adam Probosz, Grzegorz Krejner
Komentarz na sport.tvp.pl: Sławomir Kwiatkowski

CZWARTEK – 12 LISTOPADA 2020

16:55 Mistrzostwa Europy, Płowdiw, Bułgaria DZIEŃ 2
(*o 23:55  w TVP Sport)

Komentarz w Eurosporcie: Adam Probosz, Grzegorz Krejner
Komentarz na sport.tvp.pl: Sławomir Kwiatkowski

PIĄTEK – 13 LISTOPADA 2020

16:55 Mistrzostwa Europy, Płowdiw, Bułgaria DZIEŃ 3
(*od 18:30 także w TVP Sport)

Komentarz w Eurosporcie: Tomasz Jaroński, Grzegorz Krejner

SOBOTA – 14 LISTOPADA 2020

16:55 Mistrzostwa Europy, Płowdiw, Bułgaria DZIEŃ 4

Komentarz w Eurosporcie: Tomasz Jaroński, Grzegorz Krejner

NIEDZIELA – 15 LISTOPADA 2020

13:00 Mistrzostwa Europy, Płowdiw, Bułgaria DZIEŃ 5
(*od 13:35 także w TVP Sport, o 17:00 w Eurosporcie 1 HD)

Komentarz w Eurosporcie: Adam Probosz, Grzegorz Krejner

About Wojciech Nowakowski