Mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie figurowym w Bratysławie na antenach Eurosportu i TVP Sport

Już od poniedziałku 25.01.2016 r. wszyscy fani łyżwiarstwa figurowego będą zainteresowani śledzeniem Mistrzostw Europy, które odbędą się w stolicy naszych południowych sąsiadów Słowacji, Bratysławie. Tygodniowe zmagania będzie można zobaczyć na kanałach Eurosportu oraz TVP Sport. Na Mistrzostwa Europy pojedzie czwórka […]

Już od poniedziałku 25.01.2016 r. wszyscy fani łyżwiarstwa figurowego będą zainteresowani śledzeniem Mistrzostw Europy, które odbędą się w stolicy naszych południowych sąsiadów Słowacji, Bratysławie. Tygodniowe zmagania będzie można zobaczyć na kanałach Eurosportu oraz TVP Sport.

Na Mistrzostwa Europy pojedzie czwórka Polaków. Natalia Kaliszek i Maksim Spodirew będą reprezentować nas w konkurencji par tanecznych, Patryk Myzyk w zawodach solistów oraz Marcelina Lech, która będzie jednak reprezentować Hiszpanię. Polka, którą pamiętamy z występów z Jakubem Tycem od dwóch sezonów jeździ z Airtzem Maestu Babarro w parach sportowych. W Bratysławie po raz pierwszy od 2013 roku nie zobaczymy polskiej solistki. Nie wystawimy także żadnej pary sportowej.

Na Mistrzostwach Europy nie powinniśmy liczyć na medal. Największe szanse na dobry wynik pokładać będziemy  w parze tanecznej Natalia Kaliszek i Maksim Spodirew. Polski duet po bardzo udanym poprzednim sezonie nie zwolnił tempa i w obecnym prezentuje się jeszcze lepiej, czego potwierdzeniem powinny być podia takich zawodów jak Mordovian Ornament (3. miejsce) oraz Open d’Andorra i Warsaw Cup (2. miejsce). Dodajmy, że Natalia i Maks uplasowali się w tym roku na trzecim miejscu w rankingu Challenger Series, będącego drugim co do ważności cyklem zawodów w łyżwiarstwie figurowym.

pasek2

ŚRODA – 27 STYCZNIA 2016

12:30 Mistrzostwa Europy, Bratysława, Słowacja: SOLISTKI – PROGRAM KRÓTKI na żywo
Eurosport 2 HDEurosport Player

20:30 Mistrzostwa Europy, Bratysława, Słowacja: SOLIŚCI – PROGRAM KRÓTKI na żywo
Eurosport 1 HDEurosport Player

CZWARTEK – 28 STYCZNIA 2016

14:30 Mistrzostwa Europy, Bratysława, Słowacja: PARY TANECZNE – PROGRAM KRÓTKI na żywo
Eurosport 2 HDEurosport Player

19:05 Mistrzostwa Europy, Bratysława, Słowacja: PROGRAM DOWOLNY MĘŻCZYZN na żywo
*(od 20:00 w Eurosport 1 HD)
TVP-Sport-HDsport.tvp.plEurosport 1 HDEurosport Player


PIĄTEK – 29 STYCZNIA 2016

15:00 Mistrzostwa Europy, Bratysława, Słowacja: PARY TANECZNE – PROGRAM KRÓTKI na żywo
Eurosport 2 HDEurosport Player

18:55 Mistrzostwa Europy, Bratysława, Słowacja: PROGRAM DOWOLNY KOBIET na żywo
*(od 20:00 w Eurosport 1)
TVP-Sport-HDsport.tvp.plEurosport 1 HDEurosport Player

pasek2

About Hubert Miśta